Image
Szymon Jackowiak był najszybszy
  • Home
  • Sport
  • Runnersi najszybsi w ostatnim crossie

Runnersi najszybsi w ostatnim crossie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Reprezentanci Runner’s Power – Agnieszka Golak i Szymon Jackowiak, zostali triumfatorami czwartego, ostatniego biegu w ramach pierwszej edycji Cross Śrem Grand Prix – biegnij z duchem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Pierwsza edycja biegu organizowanego przez Śremski Sport dobiegła końca. Składała się z cyklu czterech biegów, których start i metę wyznaczono w Psarskim, a uczestnicy ścigali się dyktami leśnymi w okolicach zalewu i orlika.

Chętnych, żeby sprawdzić się w takich warunkach na dystansie 5 km nie brakowało  Frekwencja za każdym razem wynosiła ponad setkę uczestników, a łącznie w całym cyklu Grand Prix sklasyfikowano ponad 200 osób.

Nie inaczej było w minioną niedzielę, kiedy przy słonecznej pogodzie na starcie stanęło 105 biegaczy. W imponującym tempie (średnia 3 minuty 50 sekund na kilometr) trasę, na której nie brakowało stromych podbiegów, pokonał Szymon Jackowiak. Zawodnik Runner’s Power zameldował się na mecie po niespełna 20 minutach (bez dwóch sekund) i o ponad minutę wyprzedził Bartosza Pawlickiego z Czmonia. Trzeci był Dominik Zieliński ze Śremu.

W kategorii kobiet ponownie najlepsza była Agnieszka Golak z Runner’s Power, która w klasyfikacji open zajęła wysokie 20 miejsce wyprzedzając wielu mężczyzn. Jej czas to 25 minut i 19 sekund. Druga była klubowa koleżanka – Agnieszka Jackowiak, a trzecia Aleksandra Pazoła z Pępowa.    

Po zakończonym biegu na uczestników czekał ciepły posiłek, a po nim nastąpiła dekoracja. Najpierw wręczono statuetki zwycięzcom czwartego biegu, a następnie nastąpił dekoracja całego cyklu Cross Śrem Grand Prix. W kategorii open voucherami do Decathlonu i Śremskiego Sportu nagrodzono sześciu najlepszych mężczyzn i kobiet, a w trzech kategoriach wiekowych po trzech najwyżej sklasyfikowanych biegaczy.

Zostaw komentarz