||||

Maturzyści z ekonoma odebrali świadectwa

Zakonczenie Ekonom 2023 2
fot. D. Górna/Maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. C. Ratajskiego w Śremie w piątek, 28 kwietnia odebrali swoje świadectwa
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To taka jedyna chwila w życiu! Maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. C. Ratajskiego w Śremie w piątek, 28 kwietnia odebrali swoje świadectwa. Nie wszyscy przystąpią do matury, jednak każdy z nich wkroczy na zupełnie nową życiową ścieżkę. Trzeba im życzyć powodzenia!


VW_Berdychowski_400_150(1)

– Przeżywamy dziś wyjątkową chwilę – żegnamy tegorocznych absolwentów naszej szkoły. To szczególny moment dla całej szkolnej społeczności – zamykamy kolejny rozdział w historii naszej placówki. Mieliśmy zaszczyt być świadkami tego, jak ci młodzi ludzie dorastali, dojrzewali do samodzielnych decyzji, wybierali cel, jaki postawią sobie w dorosłym życiu. Dziś wyruszają w dorosłość – mówił na wstępie Kamil Majsner, uczeń prowadzący uroczystą galę.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie w samo południe. W sali sportowej zebrali się absolwenci, rodzice, grono pedagogiczne oraz oczywiście zaproszeni goście, a wśród nich starosta Zenon Jahns, który przygotował dla absolwentów kilka ważnych rad.zakonczenie-ekonom-2023-113
fot. D. Górna/Podczas uroczystej gali, został nagrodzony „prymus szkoły”. Okazał się nim niezwykle pracowity, inteligentny, ale również dowcipny i zarazem empatyczny – Dawid Witczak

Za wami ważny etap kształcenia. Za chwilę rozpocznie się nowy… Teraz to od was będzie zależało, czy dalej będziecie się kształcić, czy podejmiecie pracę. Aby mieć ten wybór musicie zdać maturę, która jest przepustką na studia. Trzymam za was kciuki i życzę samych sukcesów. Bądźcie ambitni i pracowici. Trzeba zawsze mierzyć wysoko! Poza wybranym kierunkiem kształcenia czy drogą zawodową – interesujcie się finansami, historią, polityką i zdrowiem. To bardzo ważne!

radził Zenon Jahns

Zgodnie z wieloletnią tradycją, podczas uroczystej gali, został nagrodzony „prymus szkoły”. Okazał się nim niezwykle pracowity, inteligentny, ale również dowcipny i zarazem empatyczny – Dawid Witczak, który łowi super oceny niczym wędkarz. To trafne porównanie, bowiem Dawid interesuje się między innymi wędkarstwem i ma na swoim koncie sukcesy również w tej dziedzinie.

– Pięknie dziękuję wszystkim nauczycielom za zaszczepienie mi miłości do nauki. Jestem także wdzięczny rodzicom za wsparcie, a kolegom ze szkoły dziękuję za fantastyczną atmosferę – podkreślał Dawid.

Po rozdaniu świadectw była czas na chwilę rozmowy i wspomnienia, ale nie był to jeszcze czas luzu. O nie! Już za kilka dni matura… Trzymamy za Was kciuki!

Zostaw komentarz