10 wyjątkowych zestawów klocków ze świata Disneya™

10wyjatkowychzestawowklockowzeswiatadisneya
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kultowy i znany na całym świecie Disney™, uwielbiany nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych, w tym roku świętuje swoje 100. urodziny. Z tej okazji warto przypomnieć sobie 10 wyjątkowych zestawów klocków LEGO® inspirowanych światem Disneya.


Berdychowski Wv

Zestaw LEGO® Disney – 100. urodziny

Klocki LEGO® Disney – 100. urodziny to specjalny zestaw, który powstał właśnie z okazji 100. urodzin. Dedykowany jest dzieciom w kategorii wiekowej 10+ i składa się z 501 elementów.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W tym wyjątkowym urodzinowym zestawie znalazły się specjalne postacie:

  • Królik Oswald, który był pierwszą wymyśloną przez Disneya postacią;
  • Myszka Miki, czyli pierwsza postać animowana;
  • Królewna Śnieżka, pierwsza postać będąca bohaterką filmu fabularnego wyprodukowanego przez Disneya;
  • Dzwoneczek, pierwsza postać, która pojawiła się w Disneylandzie.

Wysokość każdej z minifigurek to 9 cm.

Zestaw LEGO® Kreatywne zamki księżniczek Disneya

Wspominając kultowe zestawy LEGO® Disney™, warto wspomnieć o zestawie Kreatywne zamki księżniczek Disneya. W zestawie znajduje się 140 elementów, klocki przeznaczone są dla dzieci w kategorii wiekowej 6+. Zamek można składać dowolnie, co zapewnia kreatywną i bardzo przyjemną zabawę na długi czas. Zestaw pozwala na zbudowanie wielu małych zameczków lub jednego dużego.

Zestaw LEGO® Książka z przygodami Piotrusia Pana i Wendy

Książka z przygodami Piotrusia Pana i Wendy to ciekawy zestaw składający się z 111 elementów – przeznaczony już dla dzieci 5-letnich i starszych.

Zabawa tym zestawem pozwala przenieść się dzieciom do magicznego świata Piotrusia Pana i Wendy, odgrywać sceny z bajki lub te wymyślone samodzielnie.

Z klocków można ułożyć trzy różne scenografie, a uatrakcyjnieniem zabawy będą trzy minifigurki (Piotruś Pan, Wendy, Kapitan Hak).

Zestaw LEGO® EWA i WALL-E

EWA i WALL-E to kolejny z zestawów LEGO® Disney™, o których warto wspomnieć przy okazji 100. urodzin. W pudełku znajduje się 155 klocków. To zestaw najlepszy dla dzieci w kategorii wiekowej 10+. Modele są bardzo szczegółowo odwzorowane, dzięki czemu doskonale prezentują się w roli ozdoby na półce. Do zestawu dołączona jest także podstawka, na której można ustawić figurkę. Wysokość minifigurki EWY wynosi 8 cm, natomiast wielkość WALL-EGO to 5 cm.

Zestaw LEGO® Kubuś Puchatek

Kultowe zestawy LEGO® Disney™ obejmują także klocki z Kubusiem Puchatkiem, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Disneya.

  Czym zajmują się agencje zatrudnienia?

Zestaw Kubuś Puchatek zaliczany jest do tych unikatowych. Składa się z 1265 elementów, w tym 5 minifigurek. Zestaw pozwala na zbudowanie chatki Puchatka o wymiarach 24 cm x 18 cm x 22 cm (wysokość x szerokość x głębokość), z pełnym wyposażeniem idealnym do zabawy. Domek zawiera w sobie mnóstwo detali. Zestaw dedykowany jest kategorii wiekowej 18+ – to doskonały sposób na przywołanie pięknych wspomnień z dzieciństwa.

Zestaw LEGO® Lodowy zamek

Zestaw LEGO® Lodowy zamek jest dedykowany miłośnikom Krainy Lodu. To aż 1709 elementów to zbudowania wyjątkowej budowli, którą można z przyjemnością bawić się przez wiele godzin. Lodowy zamek ma aż trzy poziomy, a jego wnętrze jest idealnie odwzorowane, wygląda dokładnie tak jak w bajce. Model po złożeniu ma wysokość 65 cm. Zestaw dedykowany dla dzieci w kategorii wiekowej 14+.

Zestaw LEGO® Magiczny zamek 3 w 1

Jaka postać najbardziej kojarzy się z Disneyem? To z pewnością Myszka Minnie i Miki. Z tymi postaciami powiązany jest zestaw Magiczny zamek 3 w 1.

Te klocki LEGO® Disney™ przeznaczone są dla najmłodszych (3+). W pudełku maluchy znajdą aż 160 elementów oraz 5 minifigurek.

Z klocków można zbudować trzy różne modele, a to oznacza ogrom dobrej zabawy przez długi czas.

Zestaw LEGO® Disney – pociąg pełen zabawy

Disney – pociąg pełen zabawy jest zestawem dla najmłodszych (4+), w którym można znaleźć najpopularniejsze postaci Disneya. W pudełku dziecko znajdzie cztery sekcje pociągu, stację, klocek startowy oraz sześć minifigurek. Z dostępnych klocków można ułożyć między innymi Vaianę dryfującą na tratwie, Piotrusia Pana i Dzwoneczka na pirackiej platformie czy Chudego na platformie ze wbudowaną sceną. Disney – pociąg pełen zabawy to 200 elementów ukazujących maluchom nowy wymiar budowania z klocków LEGO®.

Zestaw LEGO® Dom z bajki ”Odlot”

“Odlot” to jedna z najpopularniejszych bajek Disneya, nic więc dziwnego w tym, że został jej poświęcony jeden z zestawów LEGO®.

Kultowy dom z bajki budowany jest z 598 elementów. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci 9-letnich lub starszych. Po wybudowaniu domu można bawić się, odgrywając dobrze znane sceny lub wymyślać swój scenariusz zabawy. Poza domem z bajki “Odlot”, zestaw zawiera również trzy minifigurki – Carla Fredricksena, Russella oraz psa Asa.

Zestaw LEGO® Myszka Minnie

Zestaw LEGO® Myszka Minnie pozwala stworzyć portret jednej z najbardziej znanych postaci Disneya. To piękna ozdoba, która dzięki staranności wykonania będzie doskonałą ozdobą na półce lub na ścianie – dzięki specjalnemu haczykowi portret można powiesić.

W zestawie znajduje się płytka konstrukcyjna o wymiarach 12 cm x 16 cm, na której wszystkie klocki będą się trzymały stabilnie. Jest to zestaw kolekcjonerski, składający się ze 140 elementów (kategoria wiekowa 8+).

Zostaw komentarz