|||

Wędrowali ulicami Śremu. Wpadli też z wizytą do burmistrza

Wycieczka Uczniow Zss Po Prawobrzeznej Czesci Sremu Fot. Zss 9
fot. Zespół Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Śremie/W rolę przewodnika po prawobrzeżnej części Śremu wcielił się Zdzisław Żeleźny
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środę, 26 kwietnia uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie wzięli udział w niezwykłej wycieczce. Przewodnikiem po prawobrzeżnej części Śremu był Zdzisław Żeleźny, który tę część miasta zna jak własną kieszeń.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W rolę przewodnika wcielił się Zdzisław Żeleźny, który zabrał młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie na ciekawy spacer. Na tę okoliczność wybrał „Miejską trasę turystyczną po prawobrzeżnej części Śremu”. Trasa ta powstała w 2008 roku. Prowadzi wzdłuż 14 punktów w starej części miasta. Są to najważniejsze i najbardziej znaczące miejsca w tej części Śremu, które przyczyniły się do rozwoju oraz dzisiejszego kształtu miasta.

Młodzież z nieco innej strony spojrzała na „Pumpenplatz” i pomnik „Dziewczynki z zapałkami” oraz wnętrza Spółdzielczego Banku Ludowego im. Ks. Piotra Wawrzyniaka. Zajrzeli również do kościoła pw. Ducha Świętego oraz podziwiali dawny areszt śledczy i dom powstańca wielkopolskiego. Finał wycieczki miał miejsce w śremskim ratuszu. Uczniowie sprawdzili czy urząd faktycznie przystosowany jest do obsługi osób z niepełnosprawnościami.Nie da się ukryć, że dużą atrakcją była jazda windą i finalne spotkanie z burmistrzem, który podarował każdemu drobny gadżet. Chwalił wiedzę młodzieży na temat historii Śremu. Zdradził im także planowane inwestycje w naszym mieście.

– Było super! Nasi uczniowie jak zawsze z ogromną radością biorą udział w tego typu wycieczkach. Pan Zdzisław jest fantastycznym przewodnikiem. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję taką lekcję z nim powtórzyć – mówi Justyna Skrzypczak Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Śremie.

Zostaw komentarz