Wystartowały eliminacje turnieju o Puchar KT-24

Dsc 0821
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Za nami trzy pojedynki eliminacyjne I rundy Wiosennego Turnieju o Puchar KT-24, którego organizatorem jest Śremskie Towarzystwo Tenisowe. Nie wszystkie spotkania udało się rozegrać.


Berdychowski Wv

Przypomnijmy, że turniej główny poprzedziły preeliminacje, bo do pucharowej drabinki przewidziano 16 miejsc, a chętnych było więcej.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Śremskie Towarzystwo Tenisowe pojedynki I rundy zaplanowało na sobotę, ale deszczowe prognozy pogody pokrzyżowały plany i ostatecznie ustalono, że eliminacje wystartują w niedzielę. Tak też się stało.

Spośród ośmiu zaplanowanych spotkań udało się jednak rozegrać tylko trzy. Najbardziej zacięty, bo trzysetowy pojedynek stoczyli Łukasz Chwaliszewski i Robert Wróbel. Pierwsze starcie na swoją korzyść rozstrzygnął Robert Wróbel, który wygrał 6:3. Drugi set zakończył się takim samym wynikiem tyle, że na korzyść rywala. W trzecim, decydującym więcej sił zachował Łukasz Chwaliszewski, który stracił jednego gema i wygrał ostatecznie 2:1.

Do II rundy awansował Marek Figaniak, który pewnie, w dwóch setach (6:2 i 6:3) pokonał Filipa Skarbka. Tylko trzy gemy swojemu rywalowi oddał z kolei Michał Łabutka. Pokonał on Krzysztofa Musiała 6:2 i 6:1.

Dwa mecze nie zostały dokończone. Deszcz sprawił, że przedwcześnie z kortu musieli zejść Tomasz Walczak i Marek Staszak. Pierwszego seta Walczak wygrał 6:4, a w drugim przegrywał 4:5 i od takiego stanu będzie ten pojedynek wznowiony. Z kolei Adam Wróbel nabawił się kontuzji w pojedynku z Tomaszem Wojną. Mecz przerwano przy stanie 4:5 dla Wojny. Nie skończyło się jednak kreczem, bo obaj tenisiści chcą rozstrzygnąć pojedynek w sportowej rywalizacji i umówili się na dokończenie. Pozostałe nierozegrane spotkania także mają się odbyć w tygodniu po to, aby w niedzielę można było grać już mecze II rundy. Z kolei w sobotę na korcie w Psarskiem odbędzie się turniej dla kobiet.

Zostaw komentarz