Image

Co musisz wiedzieć, zanim skoczysz ze spadochronem?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dawniej tak ekstremalne rozrywki, jak skok ze spadochronem, zarezerwowane były tylko dla nielicznych. Dziś, aby podjąć się tego wyzwania, wystarczy znaleźć w sobie odwagę i organizatora, z którym wzniesiesz się na 4000 metrów, a następnie oddasz skok w nieznane. Gdzie szukać takich organizatorów? Jakie są przeciwwskazania do oddania skoku? Czy to bezpieczna rozrywka?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tandem i bezpieczeństwo

Skoki spadochronowe odbywają się w tandemie, czyli w towarzystwie doświadczonego instruktora. Aby skakać samodzielnie, należy ukończyć szkolenie spadochronowe (najczęściej kurs AFF). Podczas wyboru organizatora zwróć uwagę na jego doświadczenie. Profesjonalne firmy lotnicze zatrudniają wykwalifikowaną załogę, która dba o komfort uczestnika na każdym etapie realizacji atrakcji. Skoki spadochronowe są bezpieczną rozrywką dla większości dorosłych. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do odbycia skoku. Należą do nich: choroby serca i układu krążenia, epilepsja czy niewydolność układu oddechowego. Jeśli masz obawy, czy Twój stan zdrowia pozwala na oddanie skoku, skontaktuj się z lekarzem i organizatorem skoku przed zakupem atrakcji.

Ceny i przebieg atrakcji

Jak długo będę w powietrzu? Czy podczas lotu będę mógł podziwiać widoki? Co dostanę na pamiątkę? To jedne z najczęstszych pytań, jakie nurtują uczestników skoku ze spadochronem. Dokładny przebieg atrakcji zależy od organizatora, jednak zazwyczaj można go streścić w pięciu punktach:  • spotkanie w miejscu realizacji i krótkie szkolenie przed skokiem,
  • 15-minutowy lot na wysokość 4000 metrów,
  • skok z samolotu i swobodne spadanie, które zazwyczaj trwa około 60 sekund,
  • otwarcie spadochronu na wysokości około 1500 metrów i kilka minut szybowania na otwartym spadochronie (idealny czas na podziwianie widoków),
  • bezpieczne lądowanie.

Po wszystkim uczestnicy najczęściej otrzymują certyfikat oraz film i zdjęcia ze skoku. Niektórzy organizatorzy pobierają dodatkowe opłaty za usługi foto i wideo. Jeśli zależy Ci na uwiecznieniu wyczynu, warto sprawdzić tę kwestię jeszcze przed zakupem usługi.

Cena pojedynczego skoku ze spadochronem waha się od 700 do 2000 zł (w zależności od organizatora i wariantu usługi).

Skok ze spadochronem Warszawa, Kraków, Zielona Góra, czyli gdzie można skakać?

Jednym z kryteriów, jakimi kierują się klienci atrakcji lotniczych, jest lokalizacja. Ze względów logistycznych skoki spadochronowe realizowane są na obrzeżach miast. Oddalenie od głównych ośrodków aglomeracyjnych zapewnia nie tylko piękne widoki, ale przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa. Przykładowo skok ze spadochronem Warszawa realizowany jest w Przasnyszu lub Kruszynie. Z kolei ze skoku w okolicach Krakowa można skorzystać, udając się na lotnisko w Pobiedniku Wielkim lub Łososinie Dolnej.

Na koniec warto wspomnieć, że voucher na skok ze spadochronem to doskonały pomysł na prezent dla osoby, która nie boi się nowych wyzwań. Skok spadochronowy może być świetną niespodzianką dla bliskiego na przykład z okazji okrągłych urodzin lub wyczekiwanego awansu zawodowego.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]