Robot sprzątający Xiaomi – czy warto kupić?

1637933393728 1024x984
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Koniec ze zmęczeniem i spędzaniem wielu godzin na sprzątaniu domu! Wiele osób znalazło już dawno dużo łatwiejszy sposób na utrzymanie domu w czystości. Jest to po prostu robot sprzątający.

Koniec ze zmęczeniem i spędzaniem wielu godzin na sprzątaniu domu! Wiele osób znalazło już dawno dużo łatwiejszy sposób na utrzymanie domu w czystości. Jest to po prostu robot sprzątający. Urządzenie to, po prostu ułatwi Ci życie. Oczywiście zanim zdecydujecie się kupić takie urządzenie, warto się dowiedzieć, jakie rodzaje robotów są obecnie dostępne na rynku.Dlaczego warto? Oczywiście że warto!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Robot Xiaomi sprzątający to jeden z najbardziej pożądanych obecnie urządzeń domowych. Dzięki niemu oszczędzamy mnóstwo czasu i energii. Urządzenie samo odkurza i myje podłogę. Natomiast my w tym czasie możemy skupić się na innych, ważniejszych sprawach lub po prostu możemy odpocząć. Robot też sprząta podczas naszej nieobecności w domu, wystarczy go po prostu zaprogramować.

Zaletą posiadania robota sprzątającego jest oczywiście oszczędność czasu, ale również bez wątpienia lepiej posprzątane mieszkanie. Możemy go włączać nawet codziennie lub dwa razy dziennie, jeżeli ktoś ma zwierzęta gubiące sierść. Robot sprzątający bez problemu radzi sobie z kurzem i przy tym nie marudziJ Szczególnie docenią to alergicy. Urządzenie to jest ciche, nie takie głośne jak tradycyjny odkurzacz. Nie jest też ograniczone żadnymi kablami, wszędzie się wciśnie nawet pod niska sofę. Ponadto taki nowoczesny odkurzacz zajmuje zdecydowanie mniej miejsca od tradycyjnego. Jest to idealne rozwiązanie również dla małych mieszkań.

Przedstawiamy rodzaje robotów sprzątających oraz pomagamy w wyborze.

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej roboty sprzątające to niezwykle wygodne urządzenia. Zanim jednak zdecydujecie się na zakup, weźcie pod uwagę rodzaj powierzchni jaką ma sprzątać. Obecnie w sklepach mamy dostępne trzy główne rodzaje robotów sprzątających: odkurzający, mopujący oraz hybrydowy.

Robot odkurzający to super rozwiązanie, które zastąpi tradycyjny odkurzacz. Idealnie posprząta dywan, panele, płytki, sierść. Natomiast robot mopujący to idealny sprzęt, dzięki któremu zaoszczędzimy czas i męczącą pracę podczas mycia podłóg. Robot ten ma wbudowany specjalny zbiornik na wodę, który najpierw nawilża powierzchnię, a następnie wyciera ją za pomocą specjalnej, czyszczącej ściereczki z mikrofibry.

Oczywiście trudno będzie nam się zdecydować pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Na rynku jest także dostępny robot, który jednocześnie sprząta i mopuje, czyli robot hybrydowy. To idealne połączenie tradycyjnych odkurzaczy oraz mopów. Wybierając go czeka nas po prostu luksus. Nie musimy już biegać po mieszkaniu z odkurzaczem i szmatą do podłóg lub mopem.

Na rynku możemy znaleźć sporo modeli różnych producentów. Jednak marka Xiaomi wiedzie tu prym – doskonała jakość za przystępną cenę. Producent posiada naprawdę szeroką gamę robotów, jest w czym wybierać.

Polecamy model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro dostępny już za 1299 PLN https://www.xiaomi4you.pl/produkt/odkurzacz-mi-robot-vacuum-mop-pro/

Ten robot łączy w sobie dwie funkcje odkurzacza i mopa. Oczywiście można nim sterować za pomocą aplikacji w telefonie.

Przed zakupem robota sprzątającego, weźcie pod uwagę kilka istotnych parametrów, które wpłyną na jego funkcjonalność oraz jakość sprzątania. Pierwszą ważną rzeczą są czujniki ruchu, które pozwalają na inteligentne poruszanie się robota po sprzątanym mieszkaniu. Czujniki te gwarantują skuteczne omijanie przeszkód, takich jak schody czy meble, a także automatycznie reagują na różnego rodzaju podłoża oraz poziomy czyszczenia- poprzez zwiększanie lub zmniejszanie mocy ssącej.

Drugim ważnym aspektem przy wyborze robota jest moc silnika, czyli innymi słowy skuteczność pracy szczotek i systemu ssącego. Im większa moc, tym bardziej efektywne jest usuwaniu kurzu i brudu. Ostatnia istotna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę jest pojemność zbiornika na odpady i wodę. Wpływa na konieczność opróżniania tych elementów oraz częstotliwość sprzątania.

Pojemność akumulatora i obecność stacji dokującej jest też dość ważnym aspektem. Oczywiście im lepsze ładowanie tym dłużej robot może pracować bez wracania do bazy, co przekłada się na wygodniejsze korzystanie z niego.

Robot powinien też posiadać filtry oczyszczające powietrze.

Zatem podsumowując – idealnie dobrany do twojego mieszkania model robota sprzątającego sprawi , że będziesz mieć idealnie posprzątane mieszkanie bez minimalnego wysiłku. Jeżeli go kupisz, to po krótkim czasie sprawi, że nie będziesz mógł bez niego funkcjonować.

Zostaw komentarz