Jak wybrać najlepszy kolagen? Podpowiadamy!

Czym właściwie jest kolagen?

VW_Berdychowski_400_150(1)

Kolagen jest białkiem budulcowym, które możemy znaleźć we wszystkich ludzkich tkankach i komórkach. Naturalnie występuje w ludzkim organizmie, a co więcej – jest też przez niego produkowany. Stanowi około 30% wszystkich białek w ciele. Jest spoiwem, łączącym ze sobą komórki. Znajdziemy go m.in. w kościach, chrząstkach, mazi stawowej, rogówkach, zębach, włosach, narządach, skórze.

To swoisty eliksir młodości, ponieważ ma ogromny wpływ na np.:

  • Utrzymanie dobrego poziomu nawilżenia skóry,
  • Utrzymanie jej gładkości, elastyczności i napięcia,
  • Gojenie się ran i zrastanie kości,
  • Kondycję naczyń krwionośnych, dba o ich elastyczność.

Czym jest suplement kolagenu?

W suplementach diety nie znajdziemy kolagenu ludzkiego. Najczęściej wykorzystywane są w tym celu zamienniki: rośliny, bydlęcy oraz rybi. Z wymienionych trzech substancji, ta ostatnia spisuje się najlepiej. Charakteryzuje się najwyższym stopniem wchłanialności. Wynika to ze struktury rybiego kolagenu. Jest ona po prostu drobna, do tego stopnia, że może przenikać przez ściany tkanek, skórę, wprost do krwioobiegu.

Rybia wersja kolagenu jest świetnie przyswajana przez organizm człowieka i naprawdę pobudza produkcję włókien kolagenowych, kwasu hialuronowego, a także poprawia ogólną kondycję ciała.

Jaki kolagen wybrać?

Najczęściej do wyboru mamy kolagen w saszetkach https://kolagen.pro/produkt/kolagen-pro-200g/  oraz ten w tabletkach. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze sproszkowaną wersją, którą należy rozpuścić w wodzie lub innym napoju. W drugim pigułkę trzeba połknąć, popijając niewielką ilością płynu. Aby świadomie zadecydować o wyborze, należy wyobrazić sobie strukturę kolagenu. Jest ona puszysta. Trudno ją zbić w większe ciało stałe. Aby stworzyć tabletki, producent musi wiec użyć w tym celu stabilizatorów i utwardzaczy. W przypadku wersji w saszetkach – nie znajdziemy tam raczej niepotrzebnych dodatków.

Wybierz na pewno kolagen w saszetkach, który będzie certyfikowany. Oznacza to najwyższą jakość preparatu oraz jego wysokie stężenie, a także wysoki poziom wchłanialności. Certyfikat mówi konsumentowi, że produkt spełnia wszystkie normy, a wykorzystane w nim składniki są w pełni przebadane i bezpieczne. Pamiętaj, aby kolagen zażywać codziennie, najlepiej o stałej porze. Tak wyrobiony nawyk szybko przyniesie upragnione rezultaty.