|

Dolsk pyta rodziców o maluszki. Chodzi o żłobek

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Czytelników o planach gminy Dolsk związanych z utworzeniem na terenie gminy żłobka oraz przywróceniem komisariatu w Dolsku. Oba przedsięwzięcia mogłyby być realizowane z rządowych programów.

W kwestii żłobka gmina ma jeszcze czas – program „Maluch+”, do którego samorząd się przymierza, zakłada wybudowanie żłobka z dotacją wynoszącą 800 zł na każde dziecko przez 3 lata funkcjonowania żłobka.

W związku z tym gmina wystosowała ankietę do mieszkańców, która stricte związana jest właśnie z tym tematem. W internetowej ankiecie samorząd pyta rodziców o potrzeby projektu zwiększenia dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3.

Gmina pyta m.in. o dotychczasowe formy opieki nad dziećmi czy zainteresowaniem rodziców maluszków tematem zorganizowanej opieki dla dzieci do lat 3 na terenie gminy Dolsk. Padają również pytania otwarte dotyczące oczekiwań wobec żłobka w zakresie żywienia małych mieszkańców gminy Dolsk, a także pozostałego zakresu w ewentualnym żłobku.

Ankieta dostępna jest na urzędowych stronach samorządu gminnego w Dolsku. Będzie aktywna do przyszłej niedzieli włącznie.

Czym jest program „Maluch+”?

VW_Berdychowski_400_150(1)

Program “Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Ostateczni odbiorcy wsparcia mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Nowa odsłona programu “Maluch+” będzie obejmować lata 2022-2029.

Celem programu “Maluch+” jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami oraz wymagających szczególnej opieki.