|||

Łukasz Kubzdyl opuszcza Wartę Śrem!

Szkoleniowiec prowadził Warciarzy w sumie w 18 meczach ligowych. Pracę rozpoczął w maju 2022 roku. W tym czasie drużyna zanotowała 4 zwycięstwa, 6 remisów, 8 porażek i dotarła do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Trener postanowił jednak spróbować swoich sił w IV lidze w zespole ze Słupcy.Na pewno nieudana jesień mogła mieć wpływ na jego decyzję. Wszyscy wiedzieli, że sezon 2022/2023 będzie trudny, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że będzie aż tak bardzo trudny. Pechowa seria bez zwycięstwa, a także liczne kontuzje spowodowały, że rundę jesienną zakończyliśmy na odległej 12. pozycji (na 15 drużyn).

Po remisie 1:1 w inauguracyjnym starciu na wyjeździe z Kanią Gostyń i niesamowitym meczu z Zawiszą Łęka Opatowska przegranym 5:6 nasi zawodnicy zanotowali całkiem niezłą serię.

Warciarze zanotowali serię pięciu meczów bez porażki. Wygraliśmy wówczas trzy z pięciu spotkań. W tym jedno z pretendentem do awansu i liderem rozgrywek, Ostrovią. Do tego doszły dobre wyniki w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie zespół odpadł dopiero w fazie ćwierćfinałowej z naszpikowanym gwiazdami Szturmem Junikowo. Co poszło nie tak? Od pechowej porażki z Orłem Mroczeń (1:2) zaczął się powolny zjazd w tabeli. Pięć porażek, dwa zwycięstwa.

Głównym czynnikiem takiego stanu rzeczy były pauzy z powodu kartek, kontuzji, czy obowiązków służbowych.

W klubie wszyscy zapowiadają, że nowa runda będzie nowym otwarciem. Okazuje się, że dosłownie. Z nowym trenerem.

Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy prawdopodobnie jeszcze dzisiaj.