||

„Paczuszka dla maluszka” zakończona sukcesem!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Organizatorem akcji „Paczuszka dla maluszka” był zespół Szkolno-Przedszkolny w Masłowie oraz KGW „Masłowianki” z Masłowa. Działania rozpoczęto w grudniu ubiegłego roku, a zakończono w pierwszych dniach stycznia. Wśród zebranych darów znalazły się przede wszystkim kosmetyki, pampersy, chusteczki nawilżające, szampony, żele pod prysznic itp. Nie zabrakło także produktów spożywczych, m.in. kaszek dla dzieci. Pomocy nie odmówili także pracownicy SBL w Dolsku, którzy wsparli inicjatywę.

Fot. ZSP Masłowo

Zwieńczeniem akcji było spotkanie z przedstawicielką poznańskiego DPS – siostrą Sylwią, która przyjechała do Masłowa nie tylko po dary, ale przede wszystkim po to, by opowiedzieć o swojej pracy na rzecz potrzebujących dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Młodzież zachwyciła charyzma i życiowe doświadczenie siostry Sylwii. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali przedstawianych przez gościa historii z życia wziętych. Siostra Sylwia uświadomiła wszystkim, jak ważna jest miłość do drugiego człowieka i empatia. Często niewielki gest potrafi zdziałać cuda.Fot. ZSP Masłowo

Spotkanie przebiegało w radosnej, przyjaznej atmosferze, były także momenty, w których pojawiły się łzy wzruszenia. Siostra Sylwia nie kryła radości, składając organizatorom akcji i darczyńcom serdeczne podziękowania.

W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki KGW „Masłowianki” z Masłowa. Natomiast szkolnymi koordynatorkami akcji „Paczuszka dla maluszka” były nauczycielki: Magdalena Socha, Beata Szafraniak oraz Barbara Ostrowska-Gaj.