Łukasz Kubzdyl nowym trenerem Warty Śrem

38-letni trener z licencją UEFA A został dziś oficjalnie przedstawiony drużynie przez prezesa Dominika Sworowskiego i poprowadził pierwsze zajęcia.

Przypomnijmy, że po dymisji trenera Huberta Sciaka zespół w dwóch ostatnich tygodniach i spotkaniach prowadził prezes Sworowski, który jednocześnie szukał następcy.Nowego trenera przedstawił piłakrzom prezes Dominik Sworowski wraz z wiceprezesem Marcinem Kowalczykiem

Padło na Łukasza Kubzdyla, który ukończył studia AWF w Poznaniu ze spacjalizacją trenerską, a także studia podyplomowe menadżer sportu – zarządzanie i organizacja sportem. Od 2018 roku posiada licencję UEFA A.

Swoją przygodę z piłką jako chłopiec zaczynał w Unii Swarzędz, a potem grał w Maczkach Poznań skąd trafił do Warty Poznań. Tak od 17 roku życia występował w drużynach juniorskich Warty Poznań, a także był włączony do kadry pierwszej drużyny. Później grał w Tur Turek (III liga), a także Wełnie Rogoźno (IV liga). Z Unią Swarzędz awansował do III ligi, a następnie reprezentował barwy TPS Winogrady. Przygodę jako zawodnik skończył w roli grającego trenera A-klasowego GKS Golęczewo. Później jako trener pracował w Huraganie Pobiedziska (IV liga), a ostatnie 4,5 roku spędził w Piaście Kobylnica, z którym wywalczył awans do V ligi, a także III miejsce na tym szczeblu rozgrywek.

Budowanie drużyny to proces – mówi trener Łukasz Kubzdyl. – Jeśli ktoś od razu spodziewa się efektu nowej miotły, to musi trochę poczekać. Chcę najpierw poznać chłopaków i zobaczyć jaki mam materiał – dodał.

WIĘCEJ W WYDANIU PAPIEROWYM