Image

Rapid zdobył w finale 50 medali!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W minioną sobotę hala Śremskiego Sportu wypełniła się 300 zawodnikami z 14 klubów całej Polski, którzy zjechali się do Śremu, aby wziąć udział w finałowym turnieju Ligi Taekwodno Wesołek o Puchar Burmistrza Śremu. Ten poprzedziły eliminacje w Kórniku i Pleszewie.

Podziękowania od prezesa
Liczną, bo 60-osobową reprezentację wystawił gospodarz, a więc Rapid, który miał swoich przedstawicieli w każdej z kategorii począwszy od dzieci, poprzez młodzików, juniorów młodszych i skończywszy na masterach.
Po oficjalnym otwarciu, którego dokonał burmistrz Adam Lewandowski prezes Rapidu – Piotr Wesołek, wręczył włodarzowi oraz wszystkim sponsorom i zaproszonym gościom pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za pomoc i współpracę.

Wysoki poziom zawodów
Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach: timio ab czagi (kopnięcia na wysokość), nare czagi (wielokrotnego kopnięcia na czas w ciągu 10 sekund), poomsae (układów formalnych) i kyorugi (walki sportowej). Po raz kolejny odbyły się również konkurencje dla mastersów, które po pozytywnym odbiorze stanowią już nieodłączną część zawodów.
– Poziom sportowy był naprawdę wysoki – mówi Piotr Wesołek. – O medale w Śremie walczyli m.in. mistrzowie, czy medaliści Mistrzostw Polski, a także Mistrzostw Makroregionu. Walki były zacięte, a emocje duże. Ciszy też, że trybuny pękały w szwach – dodał prezes Rapidu.

Sukcesy Rapidu
Włodarz śremskiego klubu miał powody do zadowolenia. Turniej przebiegał sprawnie, a gospodarze spisali się na medal. Dokładnie na 50 medali, bo tyle wywalczyli. To z kolei dało Rapidowi zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej w konkurencjach sprawnościowych i drugie miejsce w walkach.  Młodzi śremianie byli także w czołówkach klasyfikacji generalnych całego cyklu Ligi Taekowndo Wesołek. Wśród dzieci do lat 7 drugie miejsce zajęła Hanna Michalska, a Igor Kardasz stanął na drugim stopniu podium w gronie dzieci 8-9 lat. Puchary za drugie miejsca odebrały Nadia Skotarczak w młodzikach, a także Klaudia Rembielak w juniorach młodszych.  W masterach brąz wywalczył Bartosz Kozicki.

Pula nagród godna finału
Dziękujemy wszystkim tym, którzy co roku dokładają swoją „cegiełkę” i sprawiają, że możemy organizować ten największy turniej w Polsce dla dzieci na wysokim poziomie, a pula nagród jest godna takiego finału – mówi Piotr Wesołek. – Każde dziecko otrzymało pamiątki, a zwycięscy w swoich kategoriach medale. Nie zabrakło także okazałych pucharów, a po raz pierwszy w historii dla zwycięzców klasyfikacji generalnych ufundowaliśmy także nagrody pieniężne. Cieszą sukcesy naszych młodych adeptów, którzy dobrze się zapowiadają i dzięki temu, że mogą rywalizować z najlepszymi podnoszą swoje umiejętności – dodał.

KOMPLET MEDALISTÓW RAPIDU W WYDANIU PAPIEROWYM