||

Opłatek u diabetyków w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środowe popołudnie 14 grudnia w Restauracji Relax odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Śremie. Główny organizator, Bernard Mućka, prezes śremskiego Koła, otworzył spotkanie wspominając tych z członków Koła, których dziś już z nimi nie ma.

Minutą ciszy uhonorowano te osoby.Zanim członkowie mogli przełamać się opłatkiem oraz wspólnie pośpiewać kolędy, prezes podsumował minione 12 miesięcy w działalności Koła. Podczas spotkania wspominano również wspólne imprezy integracyjne, wyjazdy i potańcówki.

– Tradycyjnie prowadziliśmy badania poziomu cukru, ciśnienia – mówił prezes Mućka. – W ostatnim okresie głównie pośród członków naszego Koła, ale również wychodzimy na zewnątrz, gdzie możemy wykonywać przesiewowe badania – opowiadał Bernard Mućka.

Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Śremie ściśle współpracuje na tym polu z PCPR oraz OPS w Śremie, instytucjami, które wspierają funkcjonowanie Koła, często także finansowo oraz organizują warsztaty i spotkania dla osób starszych, seniorów którzy również należą do śremskich diabetyków.

To kierownictwu obu instytucji oraz burmistrzowie i staroście, prezes Mućka dziękował za dotychczasowe wsparcie działalności Stowarzyszenia.

Po krótkim wstępie nadszedł ten moment, w którym wszelkie troski i znoje odchodzą do lamusa. Zebrani w sali Kluby Relax wspólnie i między sobą przełamali się opłatkiem oraz śpiewali kolędy.

Za rok z pewnością odbędzie się kolejne takie spotkanie. Prezes Mućka wyraził nadzieję, że wszyscy obecni także i na wigilijnym spotkaniu w 2023 roku się pojawią.