| |

Schronisko w Gaju wstrzymuje adopcje!

To już tradycja. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy schroniska w Gaju, podobnie jak inne placówki w Polsce, wstrzymują adopcje zwierząt.

Pies i kot to nie jest zabawka, którą można adoptować czy kupić, a po okresie fascynacji oddać lub wyrzucić. Przypominamy, że schronisko nie jest sklepem z zabawkami, gdzie możemy zrealizować chwilowe zachcianki. Od 14 grudnia do końca roku wstrzymujemy wszelkie adopcje – podkreśla kierownik schroniska

VW_Berdychowski_400_150(1)

Wyjątek stanowić będą adopcję psów i kotów zarezerwowanych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej opuścić schroniska. Wolontariusze liczą na wyrozumiałość i proszą o staranne podejmowanie decyzji podczas adopcji czy zakupu zwierzęcia.

– Najgorsze jest jednak to, że tuż przed świętami pojawi się wysyp nieprzemyślanych żywych prezentów. Szczeniaczki wcale nie są takie kochane, gdy trzeba je wyprowadzać co dwie godziny na spacer. Gdy trzeba po nich sprzątać siku i kupę. Gdy pogryzą nam nasze ulubione kapcie, zniszczą dywan czy komodę. W końcu te małe puchate kulki przeistaczają się w dorosłe psy, które już nie są tak rozkoszne, dzieciom kończy się zapał do opieki nad nimi, zaczynają się ferie, kolejne święta, wakacje a przecież my nie chcemy czuć się uwiązani… – podkreślają wolontariusze.

Przy okazji przypominamy, że zawsze można wesprzeć psy i koty ze schroniska poprzez przygotowanie dla nich paczki. Jak co roku zwierzakom można zrobić świąteczną niespodziankę poprzez portal dlaschroniska.pl. W tym roku ambasadorem jest Azor, który w imieniu wszystkich swoich gajowych przyjaciół prosi o karmę.

Schronisko w Gaju wstrzymuje adopcje!
fot. Schronisko w Gaju