||||

Wielki pożar w Międzychodzie. W akcji zastępy ze Środy Wlkp. i Poznania

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

4 grudnia około 21 w Międzychodzie w gminie Dolsk doszło do pożaru. Wg początkowych informacji miał się palić garaż samochodowy. Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest cały warsztat samochodowy, w którym znajdowały się nie tylko pojazdy. Z informacji uzyskanych od kierującego działaniami ratowniczymi wynika, że wewnątrz składowany był również pellet.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Z uwagi na bardzo silnie rozwinięty pożar, który obejmował cały budynek, do działań rzucono kolejne jednostki w tym ciężki wóz gaśniczy z Chrząstowa.

Strażacy mieli również problem z poborem wody do gaszenia obiektu. Musieli po nią jeździć do najbliższego sprawnego hydrantu. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na wodę do działań skierowano również cysternę z JRG Środa Wielkopolska.

Strażacy na pierwszej linii działań praktycznie cały czas prowadzili je w aparatach tlenowych, dlatego też do Międzychodu przyjechał wóz strażacki z kontenerem ODO ze sprzętem ochrony układu oddechowego strażaków.

Działania na miejscu cały czas trwają, więc trudno powiedzieć w tym momencie, co mogło spowodować pożar. Niemniej co można powiedzieć już teraz, to to że straty będą ogromne. Ceglany budynek już stracił dach – zabrały go płomienie. W jęzorach ognia zniknęło także wszystko to, co znajdowało się w warsztacie.