||

Tu będzie można kupić węgiel po cenach preferencyjnych

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątek, 2 grudnia przedsiębiorstwo PHUT s.c. M. Durski, Z. Durski, które będzie zajmowało się dystrybucją paliw stałych dla mieszkańców gminy Śrem, podpisało umowę ze spółką WĘGLOKOKS S.A. na zakup węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych.

Aby zakupić węgiel po preferencyjnej cenie, w Ośrodku Pomocy Społecznej w Śremie (ul. Roweckiego 31), należy uzyskać zaświadczenie, które upoważnia do zakupu węgla po preferencyjnych cenach. Oryginał zaświadczenia pozostawia się w punkcie dystrybucji.Lista punktów dystrybucji prowadzących sprzedaż węgla po cenach preferencyjnych dla mieszkańców gminy Śrem:

  • BHB WĘGLOSTAL sp. z o. o., Szymanowo, ul. Główna 5
  • MATERIAŁY BUDOWLANE AW WESOŁEK sp. z o. o. sp. k., Śrem, ul. Rolna 1a
  • PRODUKCJA-HANDEL-USŁUGI S.C. L. Łabędzka, P. Łabędzki, G. Czachor, Śrem, ul. Rolna 1
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Katarzyna Piechel-Kaczmarek, Śrem, ul. Szeroka 4
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pryzmat Mariusz Kuczyński, Śrem, ul. Wiejska 16
  • Transport i Handel Dariusz Gregorczyk, Śrem, ul. Dutkiewicza 23

Co bardzo istotne, punkty obecnie oczekują dostaw węgla. O rozpoczęciu sprzedaży ratusz poinformuje w oddzielnym komunikacie.

Nie są prowadzone żadne zapisy na zakup w urzędzie miejskim. Nie ma konieczności dostarczenia do urzędu miejskiego wydanych w Ośrodku Pomocy Społecznej zaświadczeń. Oryginał zaświadczenia będzie potrzebny w momencie zakupu węgla – wyjaśniają urzędnicy ratusza

Kto może kupić węgiel po preferencyjnej cenie?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Z tej możliwości mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszyscy, których podstawowym źródłem ciepła jest piec na węgiel i ma to potwierdzenie w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Ustalona przez rząd maksymalna cena węgla nie przekroczy 2 200 zł brutto za tonę. Mieszkańcy będą musieli pokryć koszty transportu węgla ze składu do domu.

Gospodarstwo domowe będzie mogło nabyć łącznie 3 tony węgla. Jeżeli mieszkaniec nie wykorzysta tych  przysługujących mu 1,5 t węgla w 2022, to może kupić resztę w 2023 r.