Image
  • Home
  • Aktualności
  • Rondo się oddala. 250 tys. zł za przygotowanie dokumentacji nie skusiło nikogo

Rondo się oddala. 250 tys. zł za przygotowanie dokumentacji nie skusiło nikogo

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Remont kłopotliwego skrzyżowania al. Solidarności z ulicą Sikorskiego w Śremie oddala się. Jako pierwsi informowaliśmy, że gmina we współpracy z WZDW przymierza się do realizacji inwestycji i wyłożyć chce swoje pieniądze na przygotowanie dokumentacji przetargowej. Tak też się stało.

Gmina rozpisała przetarg i… na tym się skończyło.

Przetarg na rondo turbinowe w tym miejscu został unieważniony. Gmina na ten cel przygotowała ćwierć miliona złotych. Niestety kwota ta nie była interesująca dla potencjalnych wykonawców. Do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Zamawiający więc musiał unieważnić przetarg i będzie przystępował do kolejnego postępowania przetargowego – może tym razem się uda.

Zamówienie, jakie rozpisała gmina obejmuje kompletną przebudowę skrzyżowania trójwylotowego na rondo turbinowe, czyli takie jakiego jeszcze w Śremie nie ma. Rondo takie charakteryzuje się tym, że posiada więcej niż jeden pas ruchu i możliwością wyboru kierunku jazdy. Ronda tego typu wymuszają na kierujących trzymanie się swojego pasa ruchu.

 

Niestety, na takie rondo przyjdzie nam poczekać kilka lat.

Jeszcze na etapie przygotowywania się gminy do rozpisania przetargu na dokumentację techniczną burmistrz Adam Lewandowski zapewniał, że sama budowa ronda w tym miejscu mogłaby nastąpić nie wcześniej jak w 2024 roku. I to właśnie przy założeniu, że gmina przygotuje i opłaci dokumentacje techniczną, a pozostałą część inwestycje na swoje barki weźmie zarządca drogi, czyli WZDW w Poznaniu.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]