5 rzeczy, których nie należy robić z wycieraczkami samochodowymi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

 Musisz jeszcze pamiętać o tym, aby unikać pewnych rzeczy, które niszczą wycieraczki w przyspieszonym tempie. W naszym poradniku wymienimy 5 rzeczy, po których Twoje wycieraczki mogą wymagać wymiany.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wycieraczki samochodowe zużywają się w trakcie używania auta, to prawda. Jednak przy odpowiedniej eksploatacji i przy zastosowaniu dobrych jakościowo produktów, wycieraczki samochodowe mogą pracować zdecydowanie dłużej.

Czego należy unikać, aby ich nie uszkodzić?To niszczy wycieraczki samochodowe – nie ścieraj lodu i śniegu z szyby za pomocą wycieraczek

Często mówi się, że to właśnie zimą wycieraczki samochodowe zużywają się najszybciej. To prawda. Jednak często jest w tym sporo winy ze strony samego kierowcy.

Nie usuwaj dużych ilości śniegu z przedniej szyby za pomocą wycieraczek. Nie uruchamiaj wycieraczek na zamarzniętej szybie, żeby usunąć z niej resztki lodu. W ten sposób możesz uszkodzić bezpowrotnie delikatne ostrze gumowego pióra. Tak samo, jeśli uruchomisz przymarznięte wycieraczki.

Jak należy postępować? Usuń śnieg z przedniej szyby za pomocą szczotki lub skrobaczki. Następnie usuń lód z przedniej szyby za pomocą odmrażacza do szyb. Spryskaj nim także pióra wycieraczek, na styku z szybą. To pozwoli uwolnić je, jeśli przymarzły do szyby. I to wszystko. Odczekaj kilka minut, jeszcze raz przeczyść szybę. Tak samo postępuj z tylną szybą.

Nie ścieraj zaschniętych ptasich odchodów z szyby za pomocą wycieraczek

Tak, doskonale wiemy, że ptasie odchody na przedniej szybie są obrzydliwe. Każdemu zdarzyło się zaparkować pod drzewem i potem znaleźć na szybie paskudne niespodzianki.

Pamiętaj o tym, że sam płyn do spryskiwaczy i praca wycieraczek nie pozwolą na skuteczne usunięcie zaschniętych ptasich odchodów.

Co gorsza, jeśli ptasie odchody mocno przyschły do szyby – uszkodzisz bezpowrotnie pióra wycieraczek. Zaschnięte ptasie odchody są dla wycieraczek takim samym przeciwnikiem jak lód.

Nie ma innego wyjścia, trzeba umyć przednią szybę, jeśli nie chcesz uszkodzić wycieraczek.

Nie uruchamiaj wycieraczek, jeśli szyba (przednia lub tylna) jest pokryta warstwą piasku i kurzu

Wystarczy, że zaparkujesz auto przy ruchliwej drodze. Albo pozostawisz je na kilka dni przy szutrowej drodze. Na przedniej i na tylnej szybie może pojawić się gruba warstwa kurzu. Pamiętaj o tym, że zawiera ona także miniaturowe kamienie.

Jeśli uruchomisz wycieraczki na tak mocno zabrudzonej szybie (nawet korzystając z dużej ilości płynu do spryskiwaczy), pewna część ziaren piasku zostanie na szybie i będzie poruszać się wraz z piórem. Co może się stać? Uszkodzisz delikatne pióra wycieraczki (część przylegającą do szyby), a na dodatek porysujesz samą szybę.

Co powinieneś zrobić? Umyj szybę. Wystarczy sama woda. Ale jeszcze lepiej, jeśli szybę (przednią i tylną, a także boczne) spłuczesz wodą a potem umyjesz płynem do mycia szyb.

Możesz wspomóc się i stosować specjalne kosmetyki samochodowe, które zapobiegają osadzaniu się kurzu na karoserii i na szybach auta.

Nie wystawiaj wycieraczek na długotrwałe działanie silnego słońca

Pióra wycieraczek są produkowane z gumy z różnymi dodatkami. Silne promienie słońca, promieniowanie ultrafioletowa i wysoka temperatura powodują wysychanie gumy. Przez to gumy wycieraczek samochodowych tracą elastyczność, odkształcają się i zaczynają twardnieć, przez co zaczynają nieprzyjemnie hałasować podczas swojej pracy.

Podobny proces możesz zauważyć, obserwując uszczelki drzwi.

Co należy zrobić? Chroń auto przed długim, bezpośrednim wpływem promieni słonecznych. To niszczy wycieraczki, plastiki w aucie, lakier i powoduje blaknięcie tkanin obiciowych, a także wysychanie i pękanie tapicerki skórzanej we wnętrzu pojazdu.

Nie czyść suchej szyby – to niszczy wycieraczki samochodowe i samą szybę

Bez względu na to, jaka to pora roku – używaj dużych ilości płynu do spryskiwaczy. Płyn ten ma za zadanie nie tylko usuwanie zanieczyszczeń z szyby. Płyn do spryskiwaczy zapewnia również poślizg dla wycieraczek i zapobiega tarciu.

Jeśli uruchomisz wycieraczki na suchej szybie – uszkodzisz ich delikatne pióra i porysujesz samą szybę.

Wybierz mądrze wycieraczki do Twojego auta

Jeśli zastosujesz się do powyższych zasad – pomyśl też o dobrych wycieraczkach. Sprawdź ofertę polskiej marki Oximo. To ceniony producent nowoczesnych wycieraczek samochodowych, produkowanych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Pióra wycieraczek Oximo są chronione przez dodatkowe warstwy teflonu i silikonu. Pozostałe elementy są produkowane z wysokiej jakości metalu i tworzyw. Stała kontrola jakości sprawia, że wycieraczki Oximo są trwałe, skuteczne i ciche. To jakość wycieraczek premium w średniej cenie.

Dobre wycieraczki samochodowe, w połączeniu z odpowiednią dbałością przełożą się na długi okres eksploatacji.