Image

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Taką metodą jest przede wszystkim chirurgia stomatologiczna. Przy obecnym stanie wiedzy, chirurgia stomatologiczna to wysoka jakość, bezbolesność i bezpieczeństwo zabiegów. Najnowsze technologie, systemy i urządzenia gwarantują pacjentowi wysoką skuteczność leczenia.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Chirurgiczne leczenie jamy ustnej opiera się na nieinwazyjnym eliminowaniu zakażeń. Ta metoda jest dodatkiem do leczenia kanałowego i periodontologicznego. Wysoki poziom wiedzy i umiejętności współczesnych stomatologów wraz z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu sprawiają, że leczenie nawet krytycznych przypadków jest dziś możliwe i zupełnie bezpieczne. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia rany goją się szybciej i łatwiej. Współczesne metody znieczulenia dają gwarancję, że operacja odbędzie się bez bólu.

Chirurgia twarzowo-szczękowa

W obrębie chirurgii stomatologicznej często słyszy się o chirurgii twarzowo-szczękowej. Jest to częścią medycyny, która łączy ze sobą cząstki medycyny ogólnej, chirurgii stomatologicznej i plastycznej. Zajmuje się leczeniem chorób jamy ustnej w tym zębów, szczęki, tkanek miękkich oraz twarzoczaszki. To na oddział chirurgii twarzowo-szczękowej trafiają najtrudniejsze przypadki, do których należą na przykład uszkodzenia lub deformacja jamy ustnej. Ta odmiana chirurgii stomatologicznej zajmuje się także leczeniem długotrwałych stanów zapalnych oraz usuwaniem zębów mądrości, eliminacji wad zgryzu, czy umieszczania implantów.Przygotowanie do zabiegu

Przed jakimkolwiek zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w obrębie jamy ustanej pacjent powinien zaszczepić się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. W przypadku ekstrakcji zęba, należy mieć też wykonane zdjęcie RTG obu szczęk. Przed zabiegiem dobrze jest również zjeść pożywny obiad, gdyż po zabiegu nie można jeść przez kilka godzin. Pod żadnym pozorem przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Napoje wysokoprocentowe mogą rozrzedzić krew i zwiększyć ryzyko krwotoków.

Po zabiegu

Równie ważne jest też zachowanie po operacji. Kluczowe są zazwyczaj 2-3 doby po zabiegu, zanim rana nieco się zasklepi. Jak wspominaliśmy, po opuszczeniu gabinetu nie należy nic jeść. Po zabiegu najlepiej nie wsiadać za kierownicę. Ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Zęby zaleca się myć miękką szczoteczką, omijając okolice rany. Szałwia lekarska ma zastosowanie dezynfekujące, zapobiegające infekcjom i zakażeniom, dlatego warto ją stosować, bo pomoże w utrzymaniu prawidłowej higieny przez pierwsze dni po operacji. W przypadku pojawienia się obrzęku po operacji warto stosować okłady z lodu.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]