|||||

Badanie może być prezentem dla bliskich!

Ksiąski magistrat zaprasza na badania profilaktyczne jelita grubego. – Serdecznie zapraszamy na pierwsze edukacyjne spotkanie w ramach programu pod nazwą  „Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego” realizowana przez OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski w latach 2020-2023” – zachęcają urzędnicy.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 8 grudnia o godzinie 17.15 w sali numer 7 urzędu miejskiego w Książu Wlkp.Bezpłatne badania przeznaczone są dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców Wielkopolski w wieku 50-74 lat. Warunkiem udziału w nim jest przybycie na powyższe spotkanie z dowodem osobistym, uzupełnienie i podpisanie ankiety monitorowania wraz z oświadczeniem uczestnika projektu, a także osobiste oddanie próbki badania w wyznaczonym terminie.

Celem projektu jest wzrost szans na rynku pracy osób w wieku 50-74 lat z Wielkopolski zagrożonych dezaktywizacją zawodową ze względu na zachorowanie na raka jelita grubego, poprzez objęcie ich działaniami edukacyjnymi oraz badaniami profilaktycznym – badaniami kału na krew utajoną oraz – w określonych przypadkach – także kolonoskopią.

Dodatkowo w projekcie uwzględniono konsultacje z zakresu genetyki onkologicznej dla osób, w rodzinie których zaobserwowano przypadki występowania nowotworów jelita grubego i odbytnicy przed 50 r.ż. Z tego powodu przy okazji zbierania próbek do badania każdy jego uczestnik będzie miał możliwość wypełnienia ankiety genetycznej, która zostanie następnie przeanalizowana przez specjalistów z onkologicznej poradni genetycznej OPEN.

Więcej informacji na temat badań oraz profilaktyki jelita grubego odstępnych jest na stronie www.badaniaopen.pl.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Całkowita wartość projektu: 3 750 508,15 zł. Kwota dofinansowania: 3 490 870,76 zł

Partnerami projektu są Społeczna Fundacja „Ludzie dla Ludzi” oraz Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „AMICOR” Andrzej Paciorkowski, Adam Dopierała spółka jawna z Nekli.

Badanie może być prezentem dla bliskich!
fot. materiał organizatora