||

Morsowali dla Majki

Niedzielna akcja przyciągnęła nie tylko miłośników zimowych kąpieli, ale także sympatyków tego typu aktywności. W imprezie, oprócz członków klubu KRA Dolsk, udział wzięli przedstawiciele klubów niemalże z całego regionu, a także osoby niezrzeszone. Na dolskiej plaży spotkać można było m.in. członków klubów Mrozik Śrem, Lodziki Śrem, Mrozoodporni Krzywiń, Dzikie Morsy Jarocin, Niedźwiedź Gostyń, Kulturalne Morsy Jarosławki, Aktywni Mełpin oraz Stowarzyszenie Morsy Swarzędz. Łącznie z zimowej kąpieli w Jeziorze Dolskim Wielkim skorzystało ponad sto osób w różnym wieku.

Tego dnia woda w jeziorze miała zaledwie 3 stopnie. Morsowanie rozpoczęła rozgrzewka, którą prowadziła Justyna Chojnacka. W ćwiczeniach udział wzięły także osoby, które nie odważyły się na zimową kąpiel, aczkolwiek aktywnie kibicowały tym, którym morsowanie sprawia przyjemność.Fot. M. Przybyła

Dodatkowe atrakcje


VW_Berdychowski_400_150(1)

Organizatorzy zadbali, by zapewnić uczestnikom wydarzenia dodatkowe atrakcje. Chętni mogli skorzystać z sauny, którą udostępnił Rafał Nowacki z firmy Plener SPA z Murzynowa Leśnego. Decyzją właściciela firmy, pieniądze otrzymane od organizatora za wynajem sauny trafiły do puli przeznaczonej na leczenie i rehabilitację małej dolszczanki. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także fotobudka.

Nie zabrakło oczywiście poczęstunku. Była grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski z ogniska, domowe wypieki oraz gorące napoje.

Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali niezawodni strażacy z OSP Dolsk.

Fot. M. Przybyła

Kwestowanie dla Mai

Najważniejszym punktem programu była zbiórka pieniędzy na leczenie, rehabilitację i zakup specjalistycznego sprzętu dla siedmioletniej dolszczanki – Mai Staszak.

Dziewczynka wraz z rodzicami – Kamilą i Przemysławem Staszak uczestniczyła w imprezie. Maja nie chodzi i nie mówi, swoją radość i wdzięczność wyrażała jednak szczerym, ciepłym uśmiechem.

Mała dolszczanka choruje na dziecięce porażenie mózgowe (MDP), padaczkę oraz chorobę Hirschsprunga, czyli wadę wrodzoną polegającą na braku zwojów nerwowych śródściennych w końcowym odcinku jelita grubego, co powoduje jego zwężenie. Posiada też orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu głębokim.

Fot. M. Przybyła

Maję wspierają najbliżsi – rodzice: Kamila i Przemysław Staszakowie oraz czternastoletnia siostra Ola. Pomocy nie odmówili również dolszczanie, organizując wydarzenie „Gol dla Majki”. Uczestnicy imprezy otworzyli serca i portfele, dając jednocześnie siedmiolatce szansę na leczenie i rehabilitację.

Mai pomagać można nadal. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na subkonto dziewczynki w Fundacji JiM – NRB: 23 1030 1508 0000 0008 1718 0035 z dopiskiem #3844 Maja Staszak.

Można również przekazać 1 proc. podatku, wpisując w rozliczeniu rocznym podatku KRS Fundacji JiM 0000127075, cel szczegółowy #3844 Maja Staszak.