||

Przedszkolaki dla Majki

Jako pierwsze wystąpiły „Pszczółki”, czyli dzieci z przedszkola w Ostrowiecznie. Przedszkolakom towarzyszyła nauczycielka – Zuzanna Danielczak.

Kolejną grupą były „Misie” – sześciolatki z przedszkola w Dolsku wraz z nauczycielką Joanną Grzelka. Obecna była również bohaterka dnia, czyli Maja Staszak. Dziewczynka ze względu na wiek jest dopisana do grupy „Misie”, niestety z uwagi na problemy zdrowotne edukację przedszkolną odbywa w formie nauczania indywidualnego. Mai towarzyszyli rodzice – Kamila i Przemysław Staszakowie oraz nauczycielka prowadząca nauczanie indywidualne – Agata Jezierska.Pojawiły się także „Krasnale”, czyli czterolatki z Dolska wraz z nauczycielką Izabelą Kocińską oraz „Jeżyki” z Punktu Przedszkolnego w Międzychodzie, którym towarzyszyła Karolina Stężycka.

Każda grupa przedstawiła krótki program taneczno-wokalny, prezentując tym samym własne umiejętności i talenty.

Dzieci otrzymały upominki. Chętni mogli wziąć również udział w warsztatach plastycznych, które prowadziła Julia Kubera oraz w przygotowanych przez Agatę Jezierską animacjach balonowych.

Maja Staszak – bohaterka dnia


VW_Berdychowski_400_150(1)

Bohaterką niedzielnego wydarzenia była siedmioletnia Maja Staszak z Dolska. Dziewczynka urodziła się 26 czerwca 2015 roku w 28 tygodniu ciąży w zamartwicy. Walka o życie i zdrowie Mai toczyła się od początku – mała dolszczanka nie miała odruchu ssania. Pięć miesięcy później kolejny cios – okazało się, że Maja ma problem z jelitami, czyli chorobę Hirschsprunga. Podczas pilnej operacji usunięto jej sporą część jelit i wyłoniono stomię. Niedługo potem pojawiły się ataki padaczkowe i stwierdzono padaczkę. Okazało się też, że choroba dziewczynki zalicza się do MDP (dziecięce porażenie mózgowe). Ponadto Maja cierpi na skoliozę – w marcu 2023 roku czeka ją operacja biodra.

Dzieciństwo Mai różni się od życia jej rówieśników. Dziewczynka nie mówi i nie chodzi. Nie uczęszcza też do przedszkola – korzysta z nauczania indywidualnego. Mimo bólu i cierpienia na jej twarzyczce wciąż widnieje szczery i serdeczny uśmiech. Tak też było podczas niedzielnej imprezy – Maja nie mogła wyrazić radości i wdzięczności słowami, dlatego robiła to za pomocą gestów i uśmiechu.

Podczas imprezy „Gol dla Mai” zebrano łącznie 13 711,34 zł. Środki przeznaczone zostaną na rehabilitację małej dolszczanki, opłacenie turnusów rehabilitacyjnych oraz zakup specjalistycznego wózka.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla naszej córki. Dziękujemy organizatorom wydarzenia i wszystkim, którzy wsparli zbiórkę dla Mai lub pomagają w inny sposób – podsumowała wydarzenie Kamila Staszak, mama dzielnej wojowniczki

Jak pomóc Mai?

Środki na leczenie i rehabilitację dziewczynki wciąż są potrzebne. Koszty przekraczają możliwości rodziców, dlatego ważna jest pomoc darczyńców.

Koszt turnusu rehabilitacyjnego dla Mai i opiekuna to kilka tysięcy złotych. Cena wózka inwalidzkiego też nie jest mała, zależy od wieku, wagi i indywidualnych potrzeb dziecka – mówi mama dziewczynki

Osoby, które chcą pomoc dzielnej wojowniczce, mogą wpłacić dowolną kwotę na subkonto dziewczynki w Fundacji JiM lub udostępnić informację wśród znajomych, w mediach społecznościowych itp.

NRB: 23 1030 1508 0000 0008 1718 0035 z dopiskiem #3844 Maja Staszak

Można również przekazać 1 proc. podatku, wpisując w rozliczeniu rocznym swojego podatku KRS Fundacji JiM 0000127075, cel szczegółowy #3844 Maja Staszak.