Image
  • Home
  • Brodnica
  • Wulgaryzmy na ścianie. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

Wulgaryzmy na ścianie. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Polowanie rozpoczęte” – tak zaczyna się wpis, jaki 16 listopada pojawił się na jednej ze ścian budynku znajdującego się w Manieczkach. Pośród wyrazów, jakie zostały tam namalowane znajdują się wulgarne słowa. Z treści wynika także, że jest to groźba kierowana do znanego tylko autorom wpisu adresata.

Właściciele obiektu, który został potraktowany farbą w sprayu, nie zamierzają popuścić autorowi tego niecenzuralnego wpisu i zgłaszają się do społeczności internautów z pomocą.“Bardzo proszę osoby, które wiedzą coś na ten temat o kontakt w wiadomości prywatnej. Gwarantujemy anonimowość!” – deklarują właściciele budynku.

Anonimowość to jednak nie wszystko, co zadeklarowali. Za pomoc w ujęciu sprawcy przewidziana jest nagroda finansowa. Wysokość jej również nie jest bez znaczenia – to kwota sięgająca równych 10 tys. zł.

Malowanie farbą w spray ścian może stanowić przestępstwo lub wykroczenie (w zależności od wysokości strat). Za tego typu działanie grozi nawet kara więzienia w wysokości do 5 lat. Oczywiście sąd nałoży również obowiązek naprawy wyrządzonej szkody. Trzeba więc również liczyć się z kosztami finansowymi.