Image

4 miejsca, które musisz odwiedzić będąc we Wrocławiu!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski we Wrocławiu stanowi najstarszą część miejscowości, która z powodzeniem przyciąga zarówno pasjonatów historii, jak i miłośników klimatycznych spacerów. To właśnie w tym miejscu, turyści mają okazję ujrzeć na własne oczy takie zabytkowe budowle, jak kościół pw. św. Idziego z czasów późnoromański, wybudowany na początku XIII wieku, kościół pw. św. Marcina, a nawet ruiny książęcego zamku Piastów Śląskich, które datowane są na przełom XII i XIII wieku. Uznaniem wśród wycieczkowiczów cieszy się także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Brama Kluskowa czy most Tumski. Po zakończeniu zwiedzania, warto udać się również na punkt widokowy, znajdujący się na wieży katedry.

Panorama Racławicka

Narodowej Muzeum we Wrocławiu to jedno z wrocławskich muzeów, cieszących się największym uznaniem i zainteresowaniem wśród odwiedzających. To właśnie tam znajduje się jedyny taki obiekt w Polsce, jakim jest Panorama Racławicka. Jest to wielkowymiarowy obraz, stworzony przez malarzy Jana Stykę i Wojciecha Kossaka, przedstawiający dzień bitwy racławickiej. Niepowtarzalne efekty wizualne gwarantują się tylko wymiary 15 × 114 metrów, ale również niecodzienna forma dzieła. Przybiera ona kształt koła, dzięki czemu każdy z odwiedzających może dokładnie przyjrzeć się obrazowi, zwracając uwagę na wszystkie jego szczegóły i ważne detale.Zoo i Afrykarium

Odwiedzając województwo dolnośląskie, z pewnością nie należy zapomnieć o dowiedzeniu wrocławskiego ogrodu zoologicznego, który jest największym obiektem tego rodzaju w całej Polsce. Odwiedzając mają okazję zobaczyć ponad tysiąc gatunków różnorodnych zwierząt morskich, latających, a także lądowych. Ogród zamieszkują między innymi rozmaite gatunki ryb, ptaków, motyli i owadów, słonie, żyrafy, antylopy, zebry, osły, tygrysy czy lwy. Afrykarium natomiast stanowi dom dla zwierząt afrykańskich, takich jak lwy, tygrysy, lamparty czy gepardy. Na uwagę zasługuje również Oceanarium, gdzie można podziwiać różnorodne gatunki zwierząt morskich. Wizyta w ZOO to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny.

Dzielnica Czterech Wyznań

Ostatnim miejscem, na które warto zwrócić szczególną uwagę, będąc we Wrocławiu, jest Dzielnica Czterech Wyznań, mieszcząca się w pobliżu rynku. W okolicy znajduje się wiele zabytków i miejsc, które koniecznie należy odwiedzić. Do tej grupy możemy zaliczyć między innymi, prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, kościół św. Antoniego z Padwą, stanowiący świątynię rzymskokatolicką, synagogę Pod Białym Bocianem, a także kościół ewangelicko-augsburski Opatrzności Bożej. Dzielnica Czterech Wyznań to miejsce, pełniące zarówno funkcję kulturową, jak i edukacyjną czy artystyczną, gdyż można tutaj zapoznać się z różnymi formami sztuki.