Image
  • Home
  • Aktualności
  • To już 104 lata Niepodległości! – kalendarium wydarzeń w gminie Śrem

To już 104 lata Niepodległości! – kalendarium wydarzeń w gminie Śrem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w piątek, 11 listopada.

Program uroczystości:

  • 11.00 – Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Garnizonowym w Śremie
  • 12.15 – Modlitwa i złożenie wiązanek na cmentarzu przy ul. Cmentarnej
  • 12.45 – Uroczysty przemarsz na Plac 20 Października w Śremie, a następnie wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego i Apel Pamięci.
fot. materiał organizatora

Na sportowo


Berdychowski Kwiecien2 2024

Śremski Klub Morsów Lodzik Śrem zaprasza na godzinę 10.00 na plażę miejską w Śremie, by wspólnie uczcić cześć i pamięć Bohaterów. – Koniecznie zabierzcie ze sobą barwy narodowe. Po wejściu do wody odśpiewamy wspólnie hymn – informują organizatorzy wydarzenia.

Natomiast Śremski Sport przy współpracy z Runner’s Power, ChodzęBoLubię Śrem oraz Klubem Kolarskim Kometa zapraszają na wspólny trening, który rozpocznie się o godzinie 11.11.

fot. arch. red.

– 11 listopada zapraszamy wszystkich aktywnych śremian na wspólny trening z okazji Święta Niepodległości. Zapraszamy zarówno biegaczy, jak i lubiących chodzić z kijkami, czy też rowerzystów. Rozpoczniemy przed obiektem Śremskiego Sportu o godz. 11.11. Tego dnia każdy uczestnik otrzyma kotylion, a następnie biegacze pobiegną ok. 5 km na plac 20 Października, uczestnicy nordic walking pokonają ok. 3 km, a rowerzyści udadzą się na 40 minutową trasę. Zachęcamy do założenia biało-czerwonych strojów, będziemy trenować w narodowych barwach. Po zakończeniu treningu wracamy do Śremskiego Sportu na mały poczęstunek oraz ciepłą kawę i herbatę – zachęca Ryszard Mitmański ze Śremskiego Sportu.