||

Senior stracił 32 tys. zł. Oszukano go metodą „na policjanta”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Policjanci o oszustwie zostali powiadomieni w miniony piątek 28 października. – Z ustaleń w tej sprawie wynika, że 28 października około godz. 13.00 w mieszkaniu seniora zadzwonił telefon stacjonarny. Mężczyzna, który dzwonił poinformował, że jest policjantem i dzwoni, bowiem pieniądze z bankowego konta seniora mogą zniknąć, a ponadto ktoś może wziąć kredyt na jego dane. Podszywający się pod funkcjonariusza oszust był bardzo przekonujący. Wprowadził w błąd swoją ofiarę sugerując, że Policja nakryła szajkę, przy której znaleziono podrabiane dowody osobiste oraz numery kont bankowych – informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Oszuści poprosili, by senior nie rozłączał się i wybrał numer alarmowy, żeby potwierdzić, że rozmawia z prawdziwymi policjantami. – Pamiętajmy, że nawiązanie połączenia z numerem alarmowym może nastąpić tylko po rozłączeniu poprzedniej rozmowy – przestrzega policjantka.

Dale poszło już gładko i śremianin został „ogołocony” z 32 tys. zł, które wcześniej wypłacił z banku. – Poszedł do banku na Jezioranach, gdzie wypłacił z konta ponad 32 tysiące złotych, a następnie, w rejonie boiska Szkoły Podstawowej nr 5 przekazał całą kwotę nieznanemu mężczyźnie. Później były jeszcze kłamstwa o policyjnej akcji przy innym banku, o tym, że zadzwonią do seniora informując go o wynikach działań – dalszy przebieg oszustwa relacjonuje śremska policjantka.

  W kościele pw. NSJ w Śremie kilkadziesiąt osób dokonało Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Ostatecznie oszukany śremianin przemyślał całą sprawą, ale było już za późno. Pozostało mu jedynie zgłosić przestępstwo na komendę policji.

Niestety, mimo licznych i częstych policyjnych komunikatów, kampanii społecznych i zaangażowania różnych instytucji i mediów w nagłaśnianie kolejnych spraw, seniorzy nadal padają ofiarami oszustów. Dlatego tak ważne jest to, aby z nimi rozmawiać i przypominać w jaki sposób działają przestępcy. Uświadamiając seniorów można pomóc ochronić im oszczędności życia i zaoszczędzić sporo stresu. Apelujemy więc do tych z Państwa, którzy w rodzinie mają osoby starsze. Trzeba rozmawiać z tymi osobami, nawet wówczas, jeśli niedawno uświadamiało się im zagrożenie – apeluje śremska komenda policji.