Image
69-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego został oszukany na kwotę ponad 100 tys. zł/fot. pixabay
  • Home
  • Na sygnale
  • Oszustwo metodą – gra na giełdzie. 69-latek stracił ponad 100 tys. zł

Oszustwo metodą – gra na giełdzie. 69-latek stracił ponad 100 tys. zł

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To co prawda historia zza miedzy, ale niech będzie przestrogą również dla mieszkańców powiatu śremskiego. Licho nie śpi! 69-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego stracił ponad 100 tys. zł. Mężczyzna chcąc zainwestować swoje oszczędności na giełdzie, padł ofiarą internetowych oszustów.


Berdychowski Wv

Do gostyńskiej komendy policji zgłosił się 69-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który poinformował, że został oszukany na kwotę ponad 100 tys. zł. Jak podał zgłaszający, w lipcu br., na jednej ze stron internetowych znalazł ogłoszenie o możliwości zarobienia pieniędzy na giełdzie. Po podaniu swoich danych osobowych i numeru telefonu, skontaktowała się z nim kobieta, która podała że jest doradcą inwestycyjnym. Rozmówczyni wskazała, że warunkiem gry na giełdzie jest wpłacenie kwoty 200 euro jako rozpoczęcie inwestycji. Mężczyzna przystał na ten warunek i przelał pieniądze na wskazane przez kobietę konto. Na adres e-mail otrzymał link do systemu, do którego się zarejestrował.

Trzy dni później skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna podający się za doradcę inwestycyjnego. Konsultant od razu zaoferował swoją pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych inwestycji. 69-latek zaufał rzekomemu konsultantowi i rozpoczął z nim współpracę. Na swoim komputerze zainstalował wskazaną przez oszusta aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, a następnie zalogował się na swoje konto bankowe. Wykonywał przelewy zgodnie z dyspozycją konsultanta wierząc, że inwestuje na giełdzie. Pierwszy zysk miał otrzymać na konto bankowe już na początku sierpnia.Gdy na koncie nie pojawiła się żadna kwota próbował skontaktować się z doradcą inwestycyjnym, jednak bez skutku. Po kilku dniach zadzwonił do niego mężczyzna podający się za pracownika działu finansowego informując, że nie otrzyma swoich oszczędności. Zaproponował mu zwrot pieniędzy w kryptowalucie, ale żeby je otrzymać musi zalogować się na konto bankowe i uiścić podatek. 69-latek stracił ponad 106 tys. złotych.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach. – Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie dotyczą tego typu działań. Nie należy wierzyć we wszystkie zapewnienia osoby, która proponuje nam zyski. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili – radzą mundurowi.

Zostaw komentarz