Wybierz z nami dwudrzwiową lodówkę do dużej kuchni

duza-lodowka-do-duzej-kuchni

Chcesz urządzić dużą kuchnię i rozglądasz się za nową lodówką? Świetnie sprawdzi się model dwudrzwiowy, czyli side by side! Jaki sprzęt wybrać, by posłużył długi czas po zakupie? Przyjrzyj się polecanym modelom marki Samsung! Koreański producent łączy doskonałe wzornictwo z innowacyjnymi technologiami – poznaj najciekawsze możliwości.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Lodówka do dużej kuchni – co wziąć pod uwagę?

Duża kuchnia oznacza duże możliwości? Na pewno aranżacyjne! Większa przestrzeń daje ci szansę na wybór różnego rodzaju sprzętów – nie tylko takich, które po prostu się zmieszczą. Nie oznacza to jednak, że zawsze powinieneś sięgać po największe gabarytowo rozwiązania. Jeśli często stołujesz się na mieście lub regularnie robisz zakupy spożywcze, dobrym wyborem może się okazać klasyczna chłodziarko-zamrażarka. Wolisz side by side? Upewnij się, że taki model rzeczywiście będzie ci potrzebny. Świetnie sprawdza się przy większej liczbie domowników oraz przy rzadszych, ale większych zakupach.

Decydując się na model dwudrzwiowy, powinieneś określić, czy wolisz sprzęt wolnostojący, czy może w zabudowie. Niektórzy wolą to drugie rozwiązanie, bo ich zdaniem duża lodówka przytłacza przestrzeń. Wybór modelu wolnostojącego da ci więcej możliwości aranżacyjnych, a doskonałe wzornictwo proponowane przez Samsunga sprawia, że sprzęt dopełnia elegancki wystrój wnętrza.

To jednak dopiero początek szeregu decyzji, jakie przed tobą. Pora przyjrzeć się specyfikacji technicznej urządzenia i na tej podstawie porównywać poszczególne modele.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

 • pojemność chłodziarki i zamrażarki;
 • wymiary urządzenia;
 • tryby pracy;
 • zastosowane technologie – w tym również No Frost;
 • udogodnienia związane z przechowywaniem różnego rodzaju produktów;
 • klasa energetyczna;
 • dodatkowe funkcje – kostkarka, dystrybutor wody;
 • łatwe sterowanie;
 • generowany hałas.

Zwykle lodówki side by side mają niższe klasy energetyczne niż klasyczne chłodziarko-zamrażarki. Raczej E lub F niż C lub D – nie odnoś więc tego parametru do sprzętów innego rodzaju.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli chcesz kupić lodówkę dwudrzwiową? Najtańsze opcje to koszt. 4500 zł, ale znajdziesz również sporo droższe propozycje.

Lodówka side by side a może multidoor?

Do dużej kuchni możesz rozważyć także zakup lodówki multidoor. Daje ci ona duże możliwości przechowywania różnego rodzaju produktów. Ciekawą opcją jest również sprzęt French Door, z zamrażalnikiem w formie szuflad w dolnej części urządzenia. Masz dzięki temu łatwy podgląd wszystkich mrożonek!

Zwykle lodówki multidoor są droższe niż dwudrzwiowe. Wśród modeli Samsunga znajdziesz urządzenia tego typu, których cena przekracza 10000 zł!

Polecane lodówki dwudrzwiowe Samsung – jakie modele wybrać?

Jakie lodówki dwudrzwiowe sprawdzą się w dużej kuchni? Weź pod uwagę najlepiej oceniane modele koreańskiego producenta!

 • SAMSUNG RS66A8100S9/EF – lodówka side by side za mniej niż 4500 zł! Pojemność chłodziarki o 409 l, zamrażarki 243 l. Klasa energetyczna urządzenia to F, a generowany hałas 36 db. Masz tutaj aż pięć wariantów ustawień, w tym tryb wakacyjny. Oprócz technologii No Frost możesz liczyć na Precise Chef Cooling – to rozwiązanie, które odpowiada za minimalizowanie wahań temperatury. Możesz skorzystać również z szybkiego mrożenia i chłodzenia – Power Freeze i Power Cool.
 • SAMSUNG RS65R54412C/EO – bestseller za ok. 7000 zł. Pojemność chłodziarki to 417 l, a zamrażarki – 218 l. Klasa energetyczna to F, poziom hałasu – 39 db. Zachwyci cię doskonały design i eleganckie, czarne szkło, ale i technologie. Oprócz gwarantującej pojemność SpaceMax i opisanej wcześniej Precise Chef Cooling, masz tutaj No Frost oraz opcje szybkiego mrożenia i chłodzenia – Power Freeze i Power Cool. Spodoba ci się też filtr dezodoryzujący, który pomaga niwelować potencjalnie nieprzyjemne zapachy.

Chcesz poznać więcej opcji? Sprawdź lodówki Samsung w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepszy sprzęt side by side!

Zostaw komentarz