|

Czempiń. Będzie zmiana organizacji ruchu na ul. Strumykowej?

Czempiński samorząd zdecydował się odroczyć wdrożenie swojej decyzji w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Strumykowej. Od 26 września miały tam obowiązywać nowe zasady ruchu, jednak w ostatniej chwili decyzja ta została zmieniona i póki co, wszystko pozostaje po staremu.

Kwestia związana z wprowadzeniem oznakowania zakazu zatrzymywania, zostanie rozpatrzona przez Komisję do spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym w  zbliżającym się miesiącu (październik). Wykazane w piśmie z dnia 28  września 2022 roku postulaty i uwagi mieszkańców zostaną rozważone przez jej członków. Wypracowane przez Komisję rozwiązanie podane będzie do publicznej wiadomości” – czytamy w urzędowym komunikacie.

Zmiana decyzji urzędników podyktowana jest licznymi uwagami mieszkańców Czempinia dotyczącymi utrudnionego przejazdu wynikającego ze zwiększonego w ostatnim czasie natężenia ruchu na wyżej wymienionej ulicy.

Samorząd chciał w tym miejscu wprowadzić zakaz zatrzymywania się i postoju po lewej stronie drogi od skrzyżowania z ul. Kuczmerowicza do skrzyżowania z ul. Marciniaka. Pojazdy które zatrzymują się na stosunkowo wąskiej ulicy, po obu stronach chodnika ograniczają swobodny przejazd jak również stwarzają niebezpieczeństwo kolizji.