Image
  • Home
  • Sport
  • Kręglarze Sokoła spisali się na medal!

Kręglarze Sokoła spisali się na medal!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tegoroczne zawody były wyjątkowe, bo jubileuszowe. Kręglarze z Polski, Danii i Niemiec rywalizowali bowiem w Międzynarodowym Pucharze Polski już po raz 30!

Grają 30 lat bez przerwy
Jak na oficjalnym otwarciu powiedział prezes Ogniska TKKF Sokół – Rafał Wachowiak, to jedna z nielicznych, jeśli nie jedyna impreza sportowa, która odbywała się nieprzerwalnie bez przerwy na covid 19. Zaskoczony tym faktem był także obecny burmistrz Adam Lewandowski. – Jak wy to zrobiliście – pytał z uśmiechem i jednocześnie gratulował. Prezes pośpieszył z wyjaśnieniem, że jedne zawody odbyły się w reżimie sanitarnym w nieco okrojonym składzie, ale doszły do skutku. Nie zabrakło także gości i oficjeli ze Związków Kręglarskich. Były hymny wszystkich państw, a symbolicznych rzutów otwierających zmagania dokonali burmistrz Śremu, a w imieniu starosty przedstawiciel Rady Powiatu – Janusz Taciak.  Goście z Niemiec przekazali z kolei na ręce prezesa Sokoła oficjalne certyfikaty torów.

Indywidualnie i w parach
Jak co roku najpierw rozegrano Puchar Polski w kategorii mikstów (par), jak i indywidualnie z podziałem na kobiety i mężczyzn. Łącznie na torach swoje umiejętności zaprezentowało 50 miłośników gry w kręgle. Śremianie występowali z orzełkiem na piersi reprezentując Polskę. Wypadli bardzo dobrze. W rywalizacji mikstów srebro wywalczyli Krystyna Kocemba i Zbigniew Staniszewski, a brąz padł łupem Magdaleny Kaźmierczak i Tomasza Wojciechowskiego. Indywidualnie na podium stawały tylko panie. Najlepsza okazała się Katrhrin Wegner z Niemiec, a tuż za nią uplasowały się Krystyna Kocemba i Magdalena Kaźmierczak. Kręglarze z zachodniej granicy zdominowali z kolei zmagania mężczyzn i obsadzili trzy czołowe lokaty. Do finałów przebili się Rafał Wachowiak i Roman Robaszyński, ale na podium nie wskoczyli.

Złoto w Pucharze Starosty
Sobota to zmagania w ramach XXI Pucharu Starosty. Doczekaliśmy się Mazurka Dąbrowskiego, bowiem złoto w rywalizacji kobiet wywalczyła Jolanta Janowicz. Polki z Sokoła zajmowały także kolejne dwa miejsca medalowe. Srebro padło łupem Marii Michałowskiej, a brąz Magdaleny Kaźmierczak. Tym razem spisali się także panowie. Wprawdzie najlepszy był Mathias Metzdorf z Niemiec, ale drugie miejsce zajął Jacek Lewandowski, a trzeci Zbigniew Staniszewski.

Oficjalne podsumowanie międzynarodowych zmagań odbyło się w sobotni wieczór w gościnnych murach restauracji Cztery Korony, gdzie wręczono puchary i medale dla najlepszych kręglarzy obu turniejów.