|

Kulturalna niedziela w Muzeum Śremskim

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kulturalną niedzielę w muzeum zainauguruje wernisaż wystawy pn. „Rytmy Światów”. Swoje prace przedstawi Antoni Rut – polski artysta fotografik, mistrz rzemiosła artystycznego, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, a także członek Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP, Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków i EkoArt-u.

Artysta specjalizuje się w fotografii krajobrazu oraz w tzw. czystej fotografii. A. Rut prowadzi w Poznaniu własną galerię fotografii „Fotoplastykon”. Natomiast w Śremie zaprezentuje prace, które w wyjątkowy sposób oddają piękno przyrody.Drugi wernisaż, który zaplanowano na niedzielę, 14 sierpnia dotyczy wystawy pn. „Dotyk Materii”, na którą składają się prace Aleksandry Zuba-Benn. Artystka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1986 r. zdobyła dyplom z Gobelinu w pracowni prof. Magdaleny Abakanowicz. Zajmuje się malarstwem i tkaniną unikatową, a także bierze udział w plenerach i seminariach z zakresu sztuki.

– „Dotyk materii” to wystawa prezentująca malarstwo i obiekty z papieru, których motywem przewodnim są materie wywiedzione z natury, gdzie występując w wielorakich konfiguracjach wchodzą we wzajemne interakcje. To one, podlegając twórczej transpozycji stają się nośnikiem idei i sensów wykraczających poza czysto wizualne aspekty. Papier zajmuje ważne miejsce w mojej twórczości, anektując z czasem coraz większą przestrzeń myśli i wyobrażeń urealnianych w powstających pracach. Moja fascynacja tym tworzywem rodzi się z szacunku dla jego prostoty, „nadzwyczajnej” zwyczajności, urody samej w sobie. Z natury przynależne mu właściwości czynią zeń plastyczny materiał poddający się formowaniu, preparowaniu, przetwarzaniu, nieustannie zachwyca mnie jego materia, pozornie krucha i delikatna, a zarazem niezwykle silna. Jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy dostrzec jego potencjał i dać się uwieźć jego urokowi – zapewnia artystka.

Dopełnieniem kulturalnej niedzieli w Muzeum będzie koncert pn. „Z harmonią na dziedzińcu”. Początek całego wydarzenia zaplanowano na godzinę 16.00. Wstęp wolny!

fot. materiał organizatora