||

Puchar Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym 2022 w Jarosławkach

W sobotnie przedpołudnie, na akwenie w Jarosławkach, rozpoczęły się zawody w ratownictwie wodnym. Zgłosiło się kilkunastu uczestników, dla których przygotowano kilka mocnych i widowiskowych konkurencji. Musieli zmierzyć się z m.in. pływaniem, wyścigiem na deskach ratowniczych czy sprintem po plaży. A wszystko to w jak najszybszym czasie. Po każdej konkurencji na podium stawali najlepsi, a wśród nich jedyna uczestniczka – Katarzyna Kozanecka, reprezentująca drużynę Ratownictwo Wodne Sp. z o.o.

Fot. D. Górna

Po dwudniowej rywalizacji zwycięzcy odebrali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora oraz sponsorów. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Konrad Rogoziński, a na kolejnych stopniach podium uplasowali się Grzegorz Monczak i Krzysztof Rosiak.

Natomiast w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna CKS Szczecin (1), którą reprezentowali Mateusz Grabski oraz Konrad Rogoziński. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Ratownictwo Wodne Sp. z o.o. (3), czyli Jan Bielewicz oraz Krzysztof Meyer. Brąz z kolei przypadł ekipie – Filip Orłowski i Grzegorz Monczak – również reprezentującej Ratownictwo Wodne Sp. z o.o. (1).