|

Wieczór z włoską muzyką w ogrodzie ŚOK

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Do ogrodu Śremskiego Ośrodka Kultury zawita Alberto Amati – wokalista, który zabierze publiczność w podróż do świata włoskich rytmów.

Alberto Amati odkrył zamiłowanie do śpiewu uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdi w Ravennie. Chodził do klasy fortepianu, ale po jakimś czasie uznał, że to nie fortepian jest mu dany, tylko właśnie śpiew.Muzyk brał udział w różnych imprezach artystycznych, konkursach i festiwalach piosenki we Włoszech. Natomiast do Polski przyjechał w maju 2011 roku i szybko się zadomowił, ponieważ okazało się, że Polacy nie tylko lubią słuchać włoskiej muzyki, ale też potrafią się przy włoskich szlagierach dobrze bawić.

Wieczór z włoską muzyką w ogrodzie ŚOK
fot. materiał organizatora

Muzyka, jaką proponuje, to przeboje włoskie i światowe od lat 50. do współczesnych. W swoim repertuarze ma takie włoskie przeboje, jak: Azzurro (Adriano Celentano), Felicità (Albano i Romina), Volare (Domenico Modugno), Lasciatemi cantare (Toto Cutugno), Che sarà (Ricchi e poveri) oraz wiele innych: Tornerò, Quando Quando Quando, Marina. Lubi także wykonywać piosenki Franka Sinatry jak My way czy New York.

Alberto Amati doskonale czuje się zarówno na dużej scenie, jak i w kameralnym gronie słuchaczy. Czaruje swoim wdziękiem i ma świetny kontakt z publicznością.

Podczas koncertu dostępny będzie ogródek gastronomiczny. – Rozpalimy też ognisko, na którym będzie można upiec przyniesioną z domu kiełbaskę – zachęca Anna Szmyt-Baranowska.

***

Z uwagi na niebezpieczne warunki atmosferyczne, pierwszy z cyklu koncertów – Muzyczne Piątki nad Wartą – został odwołany. 1 lipca mieli wystąpić Roxana Tutaj & Good Omen. Koncert został przełożony na 12 sierpnia (godz. 19.00).

Wstęp na wszystkie koncerty z cyklu Muzyczne Piątki nad Wartą jest bezpłatny!