Image
  • Home
  • Kórnik
  • Nierozważne zachowanie nastolatek. Przeszły pod szlabanem [FILM]

Nierozważne zachowanie nastolatek. Przeszły pod szlabanem [FILM]

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wejście na torowisko, kiedy zapory są opuszczone lub rozpoczęło się ich opuszczenia to wykroczenie, za które nowy, obowiązujący od tego roku taryfikator przewiduje mandat w wysokości 2 tys. zł. Takiego przewinienia dopuściły się dwie nastolatki, które 9 czerwca postanowiły świadomie złamać przepisy i ryzykować własnym życiem.

Spieszyło im się


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zdarzenie miało miejsce 9 czerwca około godziny 12.20 na oznakowanym przejeździe kolejowym na trasie Dziećmierowo – Szczodrzykowo. Na nagraniu umieszczonym w sieci widać, jak dwie młode dziewczyny nadchodzą z prawej strony i pomimo opuszczonych rogatek i nadawanego sygnału czerwonego – które zakazują przekraczania torowiska – postanowiły zaryzykować.Na filmie tego nie widać, ale z opisu nagrania wynika, że chwilę później po torach przejechał pociąg.

Dziewczyny, które ryzykowały, musiały widzieć nadjeżdżającą maszynę, bo w pewnym momencie zaczęły biec przez torowisko.

Przechodzenie pod szlabanem może skończyć się tragicznie

W tym przypadku się udało. Nikt nie został ranny. Ale taki manewr w najlepszym wypadku może skończyć się mandatem w wysokości 2 tys. zł. W najgorszym może to kosztować życie ludzkie. Lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego dotyczy nie tylko tych dwóch młodych dam, ale również kierowców.