Image

TRIUMF JACKA TOMCZAKA

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po raz kolejny zmagania odbyły się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. W minioną niedzielę stawiło się tak 118 szachistów. Rywalizowali oni na dystansie dziewięciu rund. Poza konkurencją okazał się Jacek Tomczak. Arcymistrz ze Śremu wygrał osiem partii, a jedną zremisował. Drugie miejsce zajął Marcin Sieciechowicz, a trzecie Marcin Szeląg.

Zacięta była walka o miano najlepszego zawodnika LKS Piast. Do samego końca w grze liczyło się sześciu zawodników. Ostatecznie miano to wywalczył Paweł Wojtkowski, który podobnie jak Tomasz Kozłowski zdobył 6,5 punkta. O pół mniej mieli Marek Simon, Michał Skrzypczak, Robert Lisiecki i Damian Włodarczak. Z kolei wśród kobiet z gminy Śrem najlepsza okazała się Magdalena Stachowiak.

Nagród było co nie miara. Dzięki sponsorowi tytularnemu turnieju, a więc Hurtowni materiałów budowlanych i hutniczych EL-BUD pula nagród wyniosła ponad 6 tysięcy złotych.

Organizatorzy dziękują także za gościnność dyrektorowi szkoły w Dąbrowie – Marcinowi Szydłowskiemu, bowiem dzięki temu, że turniej odbywał się w tej placówce mogło wziąć w niej udział aż tylu miłośników szachów.

Dodajmy, że turniej zaliczany był także do GP Wielkopolski w Szachach Szybkich. Zwyciężył Marek Zakrzewski, drugi był Jan Klimowski, a trzeci Dawid Niekras.