Sarah B Evcg0yvlfoy Unsplash Wp
  • Home
  • Ciekawostki
  • SEO. Co to znaczy w kontekście rosnącego znaczenia wyszukiwań obrazem i wideo?

SEO. Co to znaczy w kontekście rosnącego znaczenia wyszukiwań obrazem i wideo?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Współczesny krajobraz SEO stale się rozwija, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników i nowym technologiom. Wyszukiwania obrazem i wideo stają się coraz bardziej popularne. To z kolei wymaga od specjalistów SEO dostosowania swoich strategii do tych nowych trendów.

Google jako wyszukiwarka tekstowa – co to znaczy?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Google, jako wyszukiwarka tekstowa, tradycyjnie koncentruje się na analizie i indeksowaniu treści tekstowych. Kluczowe elementy SEO, takie jak odpowiednie słowa kluczowe, tagi meta i struktura treści, nadal odgrywają kluczową rolę w określaniu rankingu strony w wynikach wyszukiwania.

To oczywiście się nie zmienia. Jednak z biegiem czasu, w miarę jak technologie ewoluują, użytkownicy zaczynają wykorzystywać wyszukiwanie wizualne, aby znaleźć produkty, informacje i inspiracje.

Więcej podstawowych informacji o SEO znajdziesz tu: https://semcore.pl/seo-co-to-i-komu-jest-potrzebne/.

SEO a wyszukiwanie obrazem i wideo – jak to połączyć?

Aby skutecznie połączyć SEO z wyszukiwaniem obrazem i wideo, należy skoncentrować się na kilku kluczowych elementach optymalizacji treści wizualnych:

Nazwy plików

Nazwy plików obrazów powinny być zwięzłe, ale opisowe. Zamiast domyślnych nazw, używaj nazw opisujących zawartość obrazu. Pomaga to wyszukiwarkom lepiej zrozumieć, co przedstawia obraz i poprawia jego widoczność w wynikach wyszukiwania.

Odpowiedni znacznik alt

Znacznik alt (tekst alternatywny) powinien być opisowy i zawierać frazy kluczowe związane z treścią obrazu. Przykładowo, zamiast ogólnego “produkt”, użyj “czerwona sukienka z kwiatowym wzorem”.

Odpowiedni plik

Wybieraj formaty plików, które oferują dobrą jakość przy niewielkim rozmiarze. Formaty WebP i JPEG są zazwyczaj preferowane, ponieważ zapewniają dobrą kompresję bez utraty jakości. Mniejsze pliki ładują się szybciej, co poprawia doświadczenie użytkowników i jest korzystne dla SEO.

Responsywność obrazów

Upewnij się, że obrazy są responsywne i dobrze wyglądają także na urządzeniach mobilnych. Użycie atrybutów HTML, takich jak “srcset”, pozwala przeglądarkom wybierać odpowiedni rozmiar obrazu w zależności od urządzenia, co optymalizuje czas ładowania i poprawia UX.

Zdjęcia produktowe

Zdjęcia produktowe powinny dokładnie pokazywać produkt z różnych stron. Dobrze wykonane zdjęcia, które prezentują produkt w szczegółach, zwiększają szanse na konwersję. Użytkownicy, którzy mogą dokładnie zobaczyć, co kupują, są bardziej skłonni do dokonania zakupu.

Unikanie dużych plików

Unikaj używania dużych plików, które mogą spowalniać działanie strony. Optymalizacja rozmiaru obrazów i kompresja plików są kluczowe, aby utrzymać szybki czas ładowania strony, co jest ważnym czynnikiem rankingowym w Google.

Profesjonalne kampanie SXO – zaufaj profesjonalistom

Połączenie SEO z optymalizacją treści wizualnych wymaga wiedzy i doświadczenia. Profesjonalne kampanie SXO (Search Experience Optimization) oferowane przez agencje takie jak Semcore, mogą znacząco poprawić widoczność Twojej strony. Semcore specjalizuje się w tworzeniu strategii, które łączą SEO z doświadczeniem użytkownika (UX), zapewniając lepsze wyniki w wyszukiwarkach i większe zaangażowanie użytkowników.

Odwiedź stronę https://semcore.pl/pozycjonowanie/. Dzięki odpowiedniemu podejściu do SEO Twoja strona będzie mogła osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, przyciągnąć więcej użytkowników i zwiększyć konwersje.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]