Ćwiczenia Ratownictwo Wodne (7)
Podczas ćwiczenia wykorzystywano znane techniki ratownicze / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Ćwiczyli współdziałania służb. Wodne manewry na śremskim jeziorze

Ćwiczyli współdziałania służb. Wodne manewry na śremskim jeziorze

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jednostki straży pożarnej wyposażone w łodzie, policjanci z posterunku wodnego oraz WOPR-owcy ćwiczyli współdziałanie na śremskim akwenie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Kilka strażackich zastępów z JRG Śrem oraz jednostek OSP z terenu powiatu śremskiego, które na swoim wyposażeniu mają łodzie ratownicze, a także WOPR Śrem oraz policja śremska, ćwiczyli wspólnie na wodzie Jeziora Grzymisławskiego.

Jest to bardzo ważne, żeby razem współdziałać, ćwiczyć na wodzie – mówi Krzysztof Gabrysiak, z WOPR Śrem. – Nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć na jeziorze czy na rzece, szczególnie w sytuacji, w której techniki ratownicze stosowane przez nas czy przez straż pożarną różnią się od siebie – dodaje prezes śremskiego WOPR-u.

Zanim strażacy i inne służby weszli do wody, teoretyczną część ćwiczenia omówił kpt. Miłosz Zdęga z JRG Śrem, który m.in. pokazał, jak prawidłowo strażak wchodzący do wody powinien być zabezpieczony, z jakich technik w konkretnych sytuacjach można skorzystać i dlaczego jest to istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa ratownika i osoby tonącej.

Następnie odbyły się praktyczne ćwiczenia ratownictwa wodnego, które zakończył się po około dwóch godzinach.

Zostaw komentarz