Ebe07d8f 09dc 4030 Be22 34273e4b29f3
Karol zwycięża i plakat zawodów (fot. Checkmat Śrem/fb, Facebook)

Karol Rogacki śremskim mistrzem powiatu średzkiego w ju-jitsu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę 15 czerwca o godz. 10.30 w sali sportowej Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w Brazylijskim Ju jitsu Gi i No Gi. Śremski klub Checkmat reprezentował Karol Rogacki, który po dwóch wygranych walkach zdobył złoty medal w formule No Gi.

Karol walczył w kategorii Adult (Dorośli), No Gi (bez kimona), białe pasy, -67,5 kg. Pierwszy pojedynek wygrał 16-2 z Dominikiem Nawrotem BJJ-FIGHTING CLUB KSIĄŻ WIELKOPOLSKI i poddał przeciwnika trójkątem nogami (duszeniem). Finałową walkę stoczył w pełnym wymiarze czasowym, czyli 5 min i wygrał na punkty 6-0 z Bartoszem Bieliszczukiem z Invictus BJJ Środa Wielkopolska.

Karol Rogacki trenuje ok. czterech lat i posiada biały pas. Jego rekord walk to 8-11 (wygrane-przegrane). Jest zawodnikiem klubu Checkmat Śrem, który ma swoją siedzibę w Śremskim Sporcie. Trenerami są Marcin Czapla oraz Mateusz Antkowiak. Obaj posiadają brązowe pasy. 

Na czym polegają zawody i w ogóle brazylijskie jiu-jitsu? Zadaniem zawodnika jest poddanie przeciwnika poprzez duszenie lub różnego rodzaju dźwignie na stawy albo na wygranej poprzez punkty zdobyte podczas walki za: obalenia, przejścia pozycji lub zdobycie pozycji dominującej.

Zostaw komentarz