Sala W Pyszacej 5
Nowa sala sportowa w Pyszącej oficjalnie otwarta / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Na tę salę czekano od dziesięcioleci. Inwestycja w Pyszącej zakończona

Na tę salę czekano od dziesięcioleci. Inwestycja w Pyszącej zakończona

Co o tym sądzisz?
+1
4
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nowoczesna sala sportowa została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt, spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa i funkcjonalności. Dzięki temu uczniowie będą mieli doskonałe warunki do rozwijania swoich umiejętności sportowych i dbania o zdrowy tryb życia.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Nowa sala sportowa to inwestycja wykonana w ramach projektu „Budowa sal sportowych przy szkołach podstawowych w gminie Śrem” z Programu Polski Ład. Całkowita wartość projektu wyniosła 11 719 119,25 zł, z czego kwota grantu to 10 547 207,32 zł. Projekt obejmował budowę dwóch sal sportowych z zapleczem szatniowo-sanitarnym, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, przy Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie oraz przy Szkole Podstawowej w Pyszącej.

Z okazji Dnia Dziecka, w szkole w Pyszącej odbył się rodzinny piknik, połączony z oficjalnym oddaniem nowej sali sportowej. Było to marzenie całej społeczności szkolnej, które w końcu zostało spełnione. Podczas uroczystości, Maciej Wachowiak, dyrektor szkoły, wspominał czasy, gdy sam był uczniem i korzystał z wiekowej sali gimnastycznej, która teraz zostanie przekształcona do innego użytku.

Na terenie szkolnym odbyły się również oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego, radnych oraz instytucji zaangażowanych w powstanie nowego obiektu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pyszącej, Maciej Wachowiak, wyraził wdzięczność za wsparcie i zaangażowanie wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Podkreślił, że nowa sala sportowa otwiera przed uczniami zupełnie nowe możliwości i z pewnością wpłynie pozytywnie na ich rozwój fizyczny i psychiczny.

Szkoła ma teraz dwie sale gimnastyczne: starą-małą oraz nową-większą. Jest już pomysł, co zrobić z tą mniejszą. Dyrektor chce ją zaadaptować na salę przedszkolną. Wszelkie kroki, by tak się stało, już zostały wykonane. Przetarg na adaptację dawnej sali gimnastycznej zostanie rozpisany już w czerwcu, a szkoła ma nadzieję, że prace zakończą się do września.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]