Dzien Otwarty W Przedszkolu W Malachowie 8
  • Home
  • Aktualności
  • Przedszkolaki z Małachowa zaprezentowały swoje umiejętności rodzicom. Dzień otwarty w przedszkolu

Przedszkolaki z Małachowa zaprezentowały swoje umiejętności rodzicom. Dzień otwarty w przedszkolu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W przedszkolu w Małachowie zorganizowano dzień otwarty dla rodziców. Jakie umiejętności zaprezentowały przedszkolaki?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Nauka z rodzicami
Zajęcia otwarte w przedszkolu to wyjątkowy dzień zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Obecność najbliższych podczas przedszkolnych zajęć daje dzieciom możliwość zaprezentowania własnych umiejętności. Rodzice z kolei mogą obiektywnie ocenić postępy własnych pociech, a także uczestniczyć w wybranych aktywnościach.
W przedszkolu w Małachowie dzień otwarty zorganizowano dla grupy dzieci 5 i 6-letnich, które zdobywają wiedzę pod kierunkiem nauczycielki – Krystyny Idkowiak.
Tematem przewodnim była łąka oraz jej mieszkańcy. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza „Łąka”, chętnie też dzieliły się własną wiedzą i doświadczeniami związanymi z tym właśnie miejscem. Starannie wyszukiwali ilustracje zwierząt żyjących na łące i dobierali do nich odpowiednie podpisy, ćwicząc jednocześnie analizę i syntezę słuchową wyrazów. Dzieci wykazały się także doskonałą znajomością liter, układając z nich nazwy zwierząt i owadów, które można spotkać na łące. Problemu nie sprawiły nikomu zadania matematyczne z treścią czy ozdabianie biedronek określoną ilością kropek.
Była także ścieżka sensoryczna, zabawy ruchowo-taneczne oraz zabawa zręcznościowa, do które zaproszeni zostali również rodzice.
Rosnące na łące kwiaty okazały się doskonałym materiałem, by stworzyć oryginalne bukiety dla rodziców z okazji zbliżającego się Dnia Matki oraz przypadającego w czerwcu Dnia Ojca.
Dopełnieniem zajęć było wspólne wykonanie pracy plastycznej o łące.
Dzień otwarty zorganizowano także w przedszkolu w Dolsku, Ostrowiecznie oraz Mszczyczynie.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]