Wycieczka Z Mslowa Do Gdanska Fot. Zsp Maslowo 3 1

Z Masłowa do Trójmiasta. Młodzież poznaje Polskę

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie zwiedzali Trójmiasto i Hel. Młodzieży towarzyszyły nauczycielki.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Historia, nowoczesność, wypoczynek

Nauka to nie tylko książki i szkolne lekcje. Walory edukacyjne znaleźć można również w szkolnych wycieczkach, które – nota bene – sprzyjają integracji i pozwalają poznać ciekawe części kraju. Doskonale wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie, którzy wybrali się na dwudniową wycieczkę do Trójmiasta i na Hel.
Poznanie wszystkich atrakcji okazało się niemożliwe, trzeba było więc wybrać te najciekawsze. Młodzi turyści zwiedzanie rozpoczęli od Westerplatte, znajdującego się w obrębie Gdańska.
Obecnie można tu zobaczyć dobrze zachowaną wartownię nr 1, symboliczny cmentarz obrońców Westerplatte, a także budynek nowych koszar. Symbolem Westerplatte jest przede wszystkim postawiony w czasach PRL Pomnik Obrońców Wybrzeża.
Młodzież odwiedziła także gdańską starówkę, spacerując urokliwymi uliczkami miasta, poznając najciekawsze atrakcje Gdańska – katedrę, pomnik Neptuna, Złotą Uliczkę i inne.

Kolejnym punktem programu było Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, gdzie młodzi ludzie wzięli udział w godzinnych warsztatach, jak również zwiedzili interaktywne wystawy, wykonując samodzielnie ciekawe i nierzadko zaskakujące eksperymenty.
W drugim dniu wycieczki królował Hel, określany często mianem końca lub początku Polski. Wejście na latarnię zwieńczone zostało pięknymi widokami. Niezapomnianym przeżyciem okazała się również wizyta w fokarium.
Dopełnieniem wycieczki był krótki spacer po Skwerze Kościuszki Gdyni, gdzie podziwiać można m.in. dwa statki – Dar Pomorza i Błyskawicę.Zostaw komentarz