1 (7)
Towarzystwo Śremskich Amazonek świętowało 25 - lecie działalności/ fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • W Muzeum Śremskim odbyła się uroczystość z okazji 25 – lecia istnienia Towarzystwa Śremskich Amazonek

W Muzeum Śremskim odbyła się uroczystość z okazji 25 – lecia istnienia Towarzystwa Śremskich Amazonek

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Towarzystwo Śremskich Amazonek świętowało 25 – lecie działalności w czwartek (23 maja), w Muzeum Śremskim. Był to niezwykle ważny i piękny moment.


Berdychowski Kwiecien2 2024

25 – lecie Towarzystwa Śremskich Amazonek odbyło się w czwartek (23 maja) w Muzeum Śremskim. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Amazonek. Prowadzącą była Genowefa Woźniak. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: wiceburmistrz Sławomir Ratajczak, naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Barbara Jabłońska, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Śremie Izabela Ratajczak. Przyjechała także prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonek Krystyna Wechmann oraz zaprzyjaźnione kluby Amazonek m.in. ze Środy Wlkp., Kościana, Wrześni, Gostynia i Poznania.

Prezes Towarzystwa Śremskich Amazonek, Anna Kazimierska sprostowała, że 25 – lecie przypadło na rok ubiegły (2023), ale ze względu na zmiany w zarządzie przełożono świętowanie na ten rok (2024). Następnie przedstawiła historię śremskich Amazonek.

Dsc 4878
Prezes Anna Kazimierska podczas przemówienia/ fot. W. Kaptur

25 – lecie Towarzystwa Śremskich Amazonek. Jak to się zaczęło? 11 lutego 1998 roku w Świetlicy Osiedlowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie odbyło się spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyło dwanaście kobiet po leczeniu nowotworu piersi. Uczestniczyła w nim również Krystyna Wechmann – obecna prezes Poznańskich Amazonek, Federacji Amazonek w Polsce, Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych. Z tego spotkania organizacyjnego do dziś uczestniczą w życiu amazońskim: Teresa Paszkowiak i Helena Filipiak.

– o pierwszym spotkaniu opowiedziała Anna Kazimierska, prezes Towarzystwa Śremskich Amazonek.

Towarzystwo Śremskich Amazonek. O kobietach odważnych, które wspierają się nawzajem – Tydzień Ziemi Śremskiej (tydzien.net.pl)

Po przemówieniach przyszedł czas na podziękowania, a następnie prelekcje. Doktor Michał Kubaszewski opowiedział o opiece nad pacjentami po raku piersi. Następnie prelekcji udzieliła Agnieszka Sadowska (psycholog, psychoterapeuta i psycholog kliniczny), która od ponad 20 lat współpracuje z Towarzystwem Śremskich Amazonek. Po prelekcjach odbył się koncert Alberto Amati.

Zostaw komentarz