440979597 1785596138594613 5278688580413624027 N
W niedzielę przy parafii na Helenkach odbył się festyn. Na zdjęciu widzimy stoisko Sanepidu. Fot: S. Witasiak.
  • Home
  • Aktualności
  • Przy parafii pw. bł. Michała Kozala odbył się Festyn Zdrowia i Integracji!

Przy parafii pw. bł. Michała Kozala odbył się Festyn Zdrowia i Integracji!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę 19 maja przy parafii pw. bł. Michała Kozala odbył się Festyn Zdrowia i Integracji. Impreza odbyła się z okazji piątej rocznicy konsekracji świątyni parafialnej. Na przybyłych czekały liczne atrakcje, stoiska oraz poczęstunek.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej

Wydarzenia rozpoczęły się od uroczystej Eucharystii o godzinie 11:30. Przewodniczył jej ksiądz doktor Jan Frąckowiak, który na co dzień pełni rolę rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po Mszy Świętej około godziny 12:30 rozpoczął się właściwy festyn.

Chwilowe załamanie pogody

Około godziny 13:30 doszło do załamania pogody. Można było zauważyć silny wiatr, obfite opady deszczu, a także przez chwilę popadał grad. Na szczęście uczestnicy znaleźli schronienie w kościele, na probostwie oraz w namiotach przygotowanych przez wystawione stanowiska.

Film znajduje się również na Tydzień Ziemi Śremskiej Extra

Na uczestników czekały liczne atrakcje

Uczestnicy mogli skorzystać m.in. z porady dietetyka i fizjoterapeuty. Swoje stoiska wystawili ratownicy medyczni, Sanepid, 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej i Towarzystwo Amazonek. Panie mogły również bezpłatnie skorzystać z badań w znajdującym się nieopodal mammobusie. Swoje stoisko wystawiło także Koło Gospodyń Wiejskich Iskierki. Dla dzieci również zostały przygotowane atrakcje, wśród których znalazły się: piłkarzyki, malowanie buziek, tory przeszkód, animacje dla dzieci oraz zabawy z misiem pandą. Dla zgłodniałych znalazły się przepyszne wypieki, popcorn, grochówka oraz chleb ze smalcem!

Zostaw komentarz