Dzien Strazaka Osp Mchy 12
Strażacka brać z OSP Mchy powiększyła się o nowych członków MDP / fot. OSP Mchy

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w OSP Mchy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę, 11 maja, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach uroczyście uczciła Międzynarodowy Dzień Strażaka. Ten szczególny dzień poświęcony jest pamięci św. Floriana, patrona strażaków, a dla społeczności jednostki był okazją do wyjątkowych i ważnych wydarzeń.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Rozpoczęto go od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Marcina w Mchach, celebrowanej w intencji wszystkich strażaków. Modlitwa i refleksja towarzyszyły wspólnemu spotkaniu, które zgromadziło zarówno aktywnych członków OSP, jak i ich rodziny oraz lokalną społeczność.

Po zakończeniu mszy uczestnicy przenieśli się na plac przed remizą, gdzie odbyła się część oficjalna.W atmosferze uroczystości i wzruszenia, strażacy zostali uhonorowani za swój niezwykły wkład w bezpieczeństwo miejscowej społeczności. Podziękowania oraz wyrazy uznania dla ich poświęcenia i odwagi w obliczu zagrożeń nieustannie towarzyszących ich służbie były wyrażane z głębokim szacunkiem.

Jednym z najważniejszych momentów tego dnia było także ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Do szeregów MDP wstąpiło 12 młodych adeptów pożarnictwa, gotowych w przyszłości do podjęcia służby dla dobra społeczności i nauki od doświadczonych strażaków.

Po uroczystościach oficjalnych nadszedł czas na wspólne świętowanie. Poczęstunek i atmosfera przyjaznej rozmowy pozwoliły na jeszcze bliższe wzajemne relacje między członkami jednostki oraz ich rodzinami i przyjaciółmi.

Zostaw komentarz