436261536 845017327450426 7775671693212365417 N (1)
Anna Bryłka w trakcie konferencji w Poznaniu. Fot: Archiwum Anny Bryłki.

Anna Bryłka liderką listy Konfederacji w Wielkopolsce

Chociaż dopiero zakończyły się wybory samorządowe, to największe partie już szykują się do następnych wyborów. Już 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Konfederacja jako pierwsza partia zaprezentowała liderkę swojej listy dla województwa wielkopolskiego.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W czwartek 18 kwietnia na Placu Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa w trakcie której Konfederacja zaprezentowała swoją jedynkę w okręgu 7 do Parlamentu Europejskiego. Listę Konfederacji w Wielkopolsce otworzy Anna Bryłka pochodząca z Kłodawy wiceprezes Ruchu Narodowego i Dyrektor ds. Europejskich Konfederacji.

Kim jest Anna Bryłka?

Anna Bryłka jest absolwentką prawa i historii na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku handel zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej. Pełni funkcję wiceprezesa partii Ruch Narodowy, a także dyrektora ds. Europejskich Konfederacji. Jako prawnik specjalizuje się w handlu zagranicznym.,,Nie ma naszej zgody na kolejne ukryte podatki klimatyczne!”

Bryłka kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego aby zatrzymać  kosztowną, unijną polityką klimatyczną. Według liderki okręgu wielkopolskiego należy odrzucić zakaz aut spalinowych, dyrektywę budynkową czy ETS2.

W 2026 r. ma zostać przeprowadzona weryfikacja rozporządzenia zakazująca nowych aut spalinowych od 2035 roku, to jedyna szansa, aby zatrzymać te absurdalne przepisy. Premier Morawiecki zgodził się na Europejski Zielony Ład i #FitFor55, a Premier Tusk tę politykę kontynuuje. Nie ma naszej zgody na kolejne ukryte podatki klimatyczne! Nie ma naszej zgody na nowe podatki w cenie gazu, oleju opałowego, węgla czy paliwa do zasilania pojazdów. Te podatki w ramach ETS2 mają wejść w życie już w 2027 roku! I przy optymistycznym założeniu 45 euro za tonę CO2 cena oleju napędowego wzrośnie o 53 gr, tona węgla o 580 zł, a gaz ziemny o 400 zł za tonę. Trzeba to zatrzymać!

Anna Bryłka

Dlaczego Konfederacja startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Konfederacja nie zgadza się na dalszą federalizację Unii Europejskiej i pozatraktatowe rozszerzenie kompetencji Brukseli. Na inauguracji kampanii liderzy Konfederacji zaznaczyli, że starują w wyborach europejskich aby reprezentować interes narodowy Polski i Polaków w Parlamencie Europejskim. Konfederacja jest potrzebna w Parlamencie Europejskim, aby blokować absurdalne uchwały i informować społeczeństwo o podejmowanych decyzjach oraz aby zapewnić zdrowy rozsądek i normalność dla Polski. Celem partii jest walka o normalność, wolność i suwerenność Polski w Europie. Konfederacja ogłasza, że jest gotowa przeciwstawić się szaleństwu i walczyć o nasze wartości.

Trwają pierwsze spotkania z Anną Bryłką

W środę 17 kwietnia Korporacja Akademicka Lechia zorganizowała w Poznaniu spotkanie otwarte z panią Anną Bryłką, które zostało połączone z jej prelekcją na temat Zielonego Ładu i polskiego rolnictwa. Spotkanie było również okazją do zadawania kandydatce pytań, z czego uczestnicy bardzo chętnie korzystali.

437964708 444163524789183 8109048377522127750 N
Spotkanie z panią Anną Bryłką zorganizowane przez Korporację Akademicką Lechia

W najbliższą sobotę 27 kwietnia zostaną zorganizowane kolejne spotkania na terenie województwa wielkopolskiego. Weźmie w nich udział również wicemarszałek sejmu Krzysztof Bosak.

  • Leszno, godzina 11:00, Plac Metziga,
  • Gostyń, godzina 14:00, spotkanie odbędzie się na rynku,
  • Ostrów Wielkopolski, 18:00, Galeria Sztuki Współczesnej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Polskę w Parlamencie Europejskim będzie reprezentować 53 posłów.

1 Comments Text
  • Zdecydowanie najlepsza kandydatka! Nie pozostaje nic innego, jak zarejestrować się w Wielkopolsce, aby móc oddać na nią głos – każdy kto mieszka na Dolnym Śląsku, powinien się zmobilizować.

  • Zostaw komentarz