1000010745
  • Home
  • Aktualności
  • W śremskiej bibliotece odbył się wernisaż prac Marka Piaseckiego

W śremskiej bibliotece odbył się wernisaż prac Marka Piaseckiego

Co o tym sądzisz?
+1
4
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątek (19 kwietnia) w Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie otwarto wystawę prac śremskiego artysty. Karykatury, portret, satyra i humor.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Kim jest artysta, którego prace można obejrzeć w galerii śremskiej biblioteki? Marek Piasecki – śremski artysta, który ukończył Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskał dyplom z grafiki w 1991 roku.

Marek Piasecki sztuką warsztatową zajmuje się dopiero od kilkunastu lat stąd nie było zbyt dużej ilości wystaw. Najcenniejsza z nich to wystawa w Sankt Petersburgu (Rosja). Wówczas jego sztuka pokazała piękno tego miasta w obrazach pastelowych. Wszystkie pozostały w Rosji.Piasecki od wielu lat współpracuje z francuską firmą Limagrain, która działa również w Polsce i z innymi, w tym ze Starostwem Powiatowym w Śremie. Wiele jego prac możemy znaleźć w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa, która odbyła się w piątek (19 kwietnia) prezentowała to co Marek lubi robić najchętniej. W centrum jego zainteresowania jest człowiek przedstawiony zarówno w portrecie jak i w różnych sytuacjach życiowych. W satyrze piętnuje ludzką obłudę, przywary, cynizm. Jednak szuka też tego co dobre, czyli poczucia humoru i dystansu do siebie.

Zostaw komentarz