Szachy Piast
Młodzi szachiści Piasta mają za sobą udane zawody w Stęszewie - fot. LKS Piast Śrem
  • Home
  • Sport
  • Udany start młodych szachistów Piasta Śrem w Stęszewie

Udany start młodych szachistów Piasta Śrem w Stęszewie

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Z dobrej strony pokazali się młodzi szachiści LKS Piast Śrem w półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, które odbyły się w Stęszewie. Najlepszy wynik osiągnęła Hanna Wakulik.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Do turnieju przystąpiło siedmiu reprezentantów sekcji szachowej LKS Piast Śrem. Rewelacyjny występ zanotowała Hanna Wakulik. W klasyfikacji dziewczynek do lat 9 nie miała sobie równych i pewnie triumfowała. Co ciekawe, grupa w tej kategorii połączona była z chłopcami. W klasyfikacji open młoda, utalentowana śremianka była trzecia, a niewiele brakowało, a także zajęłaby pierwsze miejsce, o które walczyła do samego końca. W tej samej grupie dziewcząt drugie miejsce zajęła Helena Piechota, która w siedmiu partiach zdobyła pięć punktów.

Dobry występ zaliczył także Mikołaj Sobieraj, który wśród chłopców do lat 11 uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu. Cieszy progres szachisty Piasta, który pokazuje, że ciężką pracą krok po kroku można wciąż iść naprzód. Obok wspomnianej trójki awans do finałów wywalczył także Mikołaj Pieniężny, który w najstarszej kategorii wiekowej do lat 17 był siódmy.Dalsze lokaty nie premiowane dalszą kwalifikacją zajęli z kolei Stanisław Piechota ( 9 do lat 15), Jan Więcław (19 miejsce) i Piotr Marciszewski (18 miejsce do lat 13).

Zostaw komentarz