Lewandowski Wisniewski
Lewandowski Wisniewski
 • Home
 • Aktualności
 • Adam Lewandowski i Grzegorz Wiśniewski – zadaj pytanie kandydatom na fotel burmistrza Śremu

Adam Lewandowski i Grzegorz Wiśniewski – zadaj pytanie kandydatom na fotel burmistrza Śremu

Co o tym sądzisz?
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Już 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych w Śremie, w której udział wezmą obecny burmistrz Adam Lewandowski oraz Grzegorz Wiśniewski. Napisz pytanie w komentarzu, a my zadamy je kandydatom na fotel burmistrza Śremu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Aby jeszcze lepiej poznać ich programy i zrozumieć ich wizje dla przyszłości miasta, zapraszamy Was do aktywnego udziału w naszej serii wywiadów “Tydzień w kółko”. Podczas jazdy samochodem po ulicach Śremu, będziemy zadawać zgłoszone przez Was pytania!

Nie czekajcie, zgłaszajcie swoje pytania w komentarzach, a my w miarę możliwości czasowych zadamy je kandydatom na fotel burmistrza Śremu.6 Comments Text
 • Do kandydata Grzegorza Wiśniewskiego:
  Ostatnio w debacie mówił Pan o podwyższaniu podatków lokalnych, a także o „ręcznym sterowaniu” gospodarką w Śremie, czyli decydowaniu, która firma powstanie w gminie, a która nie oraz 2018 roku w wywiadzie z kol. Klimczukiem też: „Mam jednak do okresu PRL ogromny szacunek. […] Mam lewicowe poglądy, czego się nie wypieram […]. W końcu też startował Pan z list Zjednoczonej Lewicy i uzyskał 5 lat temu od nich poparcie. Czy wszystkie te deklaracje i postulaty Pan podtrzymuje i tak naprawdę to Pan ma „serce po lewej stronie”, a nie Burmistrz Śremu Adam Lewandowski i przyjęcie konserwatystów na listy, to tylko przykrywka lub zręczny zabieg polityczny, gdyż mają doświadczenie i poparcie?

 • Do obu kandydatów !
  Kiedy w końcu Śrem będzie od korkowanym miastem. Brak infrastruktury komunikacyjnej stanowi największy problem naszego miasta i gminy. Śrem “UMIERA” ! Brak nowych inwestycji zakładowych , powstają tylko markety . Nie chcemy mieszkać w „SYPIALNI „

 • Pytanie do obu kandydatów:
  1.Który z Panów jest skłonny (już jako Burmistrz), przyjąć postulaty KWW Otwarty Samorząd do realizacji, oczywiście w nowej kadencji i które to będą postulaty?
  2.Jak zamierzają Panowie prowadzić politykę budżetową w Sołectwach Gminy Śrem i czy nadal będzie zabierany(oczywiście nie formalnie) budżet sołecki na realizację zdań Gminy czy Powiatu?
  I na koniec,
  3 Czy Panowie przewidują zmianę Budżetu Obywatelskiego na lokalne referendum gminne (2x w kadencji), koszty te same a obiektywizm wyborczy zupełnie inny.

 • Pytanie do Panów:
  Co zamierzają Panowie zrobić z infrastrukturą w Zbrudzewie? Miasto pozwoliło śremskiemu deweloperowi sprzedawać działki budowlane pod zabudowę jednorodzinną, niestety po wielu latach brakuje podstawowych mediów, brak kanalizacji, wodociągu o możliwości dojazdu już nie wspomnę. Chodzi o ulice Szałwiowa, Lawendowa, Tymiankowa, Bazyliowa, jest to rozwijająca się część Zbrudzewa, niestety zapomniana przez władze miasta. Plac zabaw od wielu lat obiecywany, kończy się tylko na słowach. Czy w kolejnej kadencji coś się zmieni?

 • pytanie do kandydata Adama Lewandowskiego:

  Co z budową kolei łączącej Śrem-Czempiń? Jeżeli plany pozostają podtrzymane – czy nie uważa Pan, że budowa tej kolei znacząco utrudni codzienne funkcjonowanie mieszkańcom zarówno Psarskiego jak i okolic?

  Myślę, że odczuł Pan znacząco niezadowolenie płynące z ich strony, biorąc pod uwagę fakt, że wśród mieszkańców Psarskiego miał Pan najmniejsze poparcie.

 • W najbliższych latach będą przymusowo kierowanie do Polski imigranci. Jak z tym problemem poradzi sobie Burmistrz Śremu, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców.

 • Zostaw komentarz