Esterpole Sadzenie Drzewek (2)
Pogoda dopisała to i z przyjemnością sadziło się drzewka w Esterpolu / fot. M. Czubak

W roku Estery posadzili drzewka w Esterpolu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Z okazji roku Estery w Esterpolu posadzono aleję złożoną z kilkunastu ozdobnych odmian jabłoni oraz inne drzewa i krzewy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Inicjatorem akcji jest Daniel Niewiński, który wspólnie z przyjaciółmi i tak jak i on, pasjonatami, co rusz realizują niecodzienne pomysły. Tym razem zdecydowali się, by w 200-lecie śmierci Estery Wybickiej, żony generała Józefa Wybickiego, posadzić we wsi aleję ozdobnych odmian jabłoni.

– Oddolnie, jako mieszkańcy Esterpola ten rok postanowiliśmy uczcić i wzdłuż naszego nowego chodnika posadzić kilkanaście ozdobnych drzewek, głównie są to jabłonie. Chcemy tutaj zrobić taką kolekcję odmian jabłoni ozdobnych.

– mówi pomysłodawca akcji, Daniel Niewiński.

W sobotę posadzono kilkanaście drzewek, bo jak nam powiedziano, jest to proces wieloetapowy. Sadzonki pochodzą z własnego chowu lub zostały zakupione z własnych środków finansowych.

Akcja sadzenia drzewek skierowana jest do każdego mieszkańca Esterpola, ale nie tylko. Podczas sobotniego wydarzenia również dziennikarze relacjonujący oddolną inicjatywę lokalnej społeczności, mieli okazję posadzić takie drzewko.

Organizatorzy zapewniają, że w miarę postępu w budowie chodnika we wsi, oni również będą skutecznie sadzić nowe drzewka, które będą towarzyszyły mieszkańcom miejscowości.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]